Instagram artık silinen gönderilerinizi geri yüklemenize izin verecek

Instagram, kullanıcıların silinen içeriğini geri yüklemelerine imkan tanıyan yeni bir özellik sunuyor. Yeni 'Yakın Zamanda Silinmiş' özelliği, silinmiş gönderileri Instagram'da 30 gün süre ile saklayacak

Instagram, kullanıcıların silinen içeriğini geri yüklemelerine imkan tanıyan yeni bir özellik sunuyor. Yeni 'Yakın Zamanda Silinmiş' özelliği, silinmiş gönderileri Instagram'da 30 gün süre ile saklayacak. Şirket bir blog gönderisinde , Instagram'ın silinen fotoğrafları, videoları, makaraları, IGTV videolarını ve hikayeleri Son Silinenler klasörüne otomatik olarak taşıyacağını ifade etti . Silinen bu içeriğin bütünü, 30 gün süresince klasörde kalacak ve sonrasında kalıcı olarak silinecektir. Arşivinizde olmayan silinmiş hikayelere gelince, şunlar klasörde 24 saate kadar sahip olunan olacaktır.

Silinen içeriğinize Ayarlar> Hesap> Son Silinmiş opsiyonuna giderek erişebilirsiniz. Burada, her biri amacıyla değişik sekmelerde görüntülenen fotoğrafları, videoları, makaraları ve hikayeleri bulacaksınız. Instagram hesabınıza geri yüklemek amacıyla gönderiye dokunabilirsiniz.

Blog gönderisindeki Instagram , yayınlarınızı silebilecek bilgisayar korsanlarına karşı nasıl koruma eklediğini de belirtti . Instagram, "Bilgisayar korsanlarının bazı durumlarda bir hesaba eriştiklerinde içeriği sildiklerini ve şimdiye kadar insanların fotoğraflarını ve videolarını basitçe geri almanın hiçbir yolu olmadığını biliyoruz" dedi.

Instagram kullanıcılarının, silinmiş bir gönderiyi geri yüklemeden evvelce doğru hesap sahibi olduklarını doğrulamaları gerekecektir. The Verge'e göre, kullanıcıların gerçekten kendi hesapları bulunduğunu doğrulamak amacıyla metin ya da e-posta yolu ile doğrulaması gerekecek .

Instagram'ın belirttiğı gibi, bu özellik, bilgisayar korsanlarının Instagram hesabınızın denetimini ele geçirdiği ve en süregelen eylemin bütün gönderileri silmektir bulunduğu hallerde gerçekten faydalı olabilir.