Huawei, Rakiplerini Geride Bırakmayı Planlıyor: Şimdi De CMOS Sensör Üretimine Odaklanıyor!
Facebook ve Instagram Gönderileriniz, Yapay Zeka Eğitimi İçin Kullanılıyor!

Sıradaki içerik:

Facebook ve Instagram Gönderileriniz, Yapay Zeka Eğitimi İçin Kullanılıyor!

e
sv

Huawei, Rakiplerini Geride Bırakmayı Planlıyor: Şimdi de CMOS Sensör Üretimine Odaklanıyor!

17 okunma — 02 Ekim 2023 23:04
Ambargonun getirdiği zorluklara çözüm arayan Huawei, kendi CMOS sensörlerini geliştirme yoluna gitmeye karar verdi. Şirket, bu alanda bağımsızlaşmak için ilk adımlarını atmaya başladı.
huawei rakiplerini geride birakmayi planliyor simdi de cmos sensor uretimine odaklaniyor9290

ABD’nin koyduğu ambargolara rağmen Huawei, yonga üretim konusunda kararlılığını sürdürüyor. Şirket, Kirin işlemcileri ve 5G yonga setleri konusundaki çalışmalarını sürdürürken şimdi de gözünü CMOS sensör geliştirmeye dikti.

Huawei Kendi CMOS Sensörünü Üretecek

Bugüne dek, Huawei sensör ihtiyaçlarını büyük ölçüde Sony‘den karşılıyordu. Ancak ABD’nin getirdiği kısıtlamalar sebebiyle Sony, yalnızca belirli sensörleri Huawei’ye sağlayabiliyor. Bu durum, Sony’nin gelirlerini olumsuz etkilerken, Huawei’yi de rekabet alanında zor bir pozisyona itti.

Huawei, Rakiplerini Geride Bırakmayı Planlıyor: Şimdi de CMOS Sensör Üretimine Odaklanıyor!

Huawei’nin karşılaştığı tedarik sıkıntıları nedeniyle, şirketin Huawei P70 modelinde Sony sensörlerinden tamamen vazgeçeceği konuşuluyor. Huawei, tasarımdan üretim sürecine kadar tamamen kendi içerisinde geliştirilecek bir CMOS sensörün lansmanını yapmaya hazırlanıyor.

Çin pazarında, Omnivision en ileri sensör teknolojilerini sunuyor. Huawei’nin CMOS sensör konusundaki yaklaşımının ne kadar başarılı olacağı henüz belirsizken, Huawei P70 ve Huawei Mate 70 modellerinde bu sensörlerin ilk versiyonlarını görebiliriz. Huawei, geçmişte Leica ve Sony ile birlikte çalışarak sensörler geliştirdi, bu da şirketin bu alanda önemli bir deneyime sahip olduğunu gösteriyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli