Huawei P50 serisi, HarmonyOS ve Android sürümleriyle gelecek

Huawei P50 önceki duyurulara göre gidiş yılın ilk yarısında başlaması bekleniyor. Yeni nesil P serisi amiral gemisi, öncekinden daha iyi kameralara sahip olmalı ve Kirin 9000 işlemci tarafından desteklenmelidir 

Huawei P50 önceki duyurulara göre gidiş yılın ilk yarısında başlaması bekleniyor. Yeni nesil P serisi amiral gemisi, öncekinden daha iyi kameralara sahip olmalı ve Kirin 9000 işlemci tarafından desteklenmelidir . Yeni bilgiler, Huawei'nin telefonu iki işletim sistemi varyantında göndereceğini ortaya çıkardı .

Huawei ile ilgili sızıntılarıyla tanınan Yash Raj Chaudhary'den (@hereYashRaj) gelen bir tweet'e göre, Huawei P50 ve Huawei P50 Pro, Harmony OS ve Android işletim sistemi sürümlerinde küresel pazarlarda satışa sunulacak , Çin'de ise Hongmeng ile gönderilecek. OS (Harmony OS).

Kullanıcıların, istedikleri RAM'i ve depolamayı seçebilecekleri yolu kontrol ederken istedikleri işletim sistemini seçip seçemeyeceklerini veya belirli bir işletim sisteminin bir ülkede mevcut olup diğerlerinde bulunmayacağını bilmiyoruz. Ayrıca iki işletim sisteminin telefona yüklenmesi ve kullanıcılar arasında geçiş yapma olasılığı da var.

Sızıntı ayrıca, Huawei P50 Pro'nun bir OLED ekrana, bir Kirin 9000 işlemciye, 8GB RAM'e ve 128GB veya 256GB depolamaya sahip olacağını gösteren bir ekran görüntüsünü ortaya çıkardı. Ayrıca beş arka kamera ve ortalanmış bir delgi deliği olacak.

Huawei P50, 6GB veya 8GB LPDDR4X RAM ve 128GB veya 256GB UFS 3.0 depolamaya sahip olacak. İşlemci açıklanmadı, ancak Huawei'nin onu daha az güçlü Kirin 9000E yonga seti ile başlatabileceği yönünde spekülasyonlar var.

İki telefon ilkbaharın sonlarında veya biraz sonra piyasaya sürülmelidir. Huawei, Çin'de piyasaya sürülmeden önce büyük olasılıkla küresel bir etkinliğe sahip olacak, ancak ilk önce Çin'de satışa çıkmasını bekliyor.