Kirin 9100 Performansı Ortaya Çıktı: Huawei Mate 70 Geliyor
Türksat 6A Bu Gece Uzaya Gönderilecek!

Sıradaki içerik:

Türksat 6A Bu Gece Uzaya Gönderilecek!

e
sv

Kirin 9100 Performansı Ortaya Çıktı: Huawei Mate 70 Geliyor

27 okunma — 08 Temmuz 2024 13:37
Huawei Mate 70 serisine güç vermesi beklenen Huawei Kirin 9100'ün performansı ortaya çıktı. Yeni yonga seti, Snapdragon 8 Gen 2'den daha iyi olacak. İşte detaylar
Kirin 9100 Performansı Ortaya Çıktı

Huawei, Huawei Mate 60 ve Mate 60 Pro‘da bulunan Kirin 9000S platformu ile teknoloji dünyasını şaşırtmayı başardı. Dolayısıyla Huawei Mate 70 serisi de bir süredir gündemden düşmüyor. Geçtiğimiz saatlerde, akıllı telefonlara güç vermesi beklenen Kirin 9100‘ün detayları ortaya çıktı.

Kirin 9100: Snapdragon 8 Gen 2’den Daha İyi Performans

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Huawei, Kirin 9100 yonga setini bu yıl içinde duyurmayı planlıyor ve Çin’in en büyük yarı iletken üreticisi SMIC‘in 5nm teknolojisiyle üretilecek. Hatırlayanlar olacaktır, bu süreçte yaşanan yüksek maliyet ve düşük verimlilik gibi sorunlar halen çözülebilmiş değil. Ancak Huawei’nin performans farkını kapatmasına yardımcı olabilir. Zira son gelen bilgiler de bunu kanıtlar nitelikte.

Yeni bir rapora göre Kirin 9100, Snapdragon 8 Gen 2‘den genel olarak daha iyi bir performans sergileyecek. Ayrıca, bu yonganın özellik bakımından Snapdragon 8 Gen 3‘e yanıt olmayacağı ancak “gerçek kullanım” deneyimine odaklanacağı iddia ediliyor. Dolayısıyla benzer bir arayüz akıcılığa sahip olduğunu görebiliriz.

 

HarmonyOS NEXT: Google’dan Tamamen Bağımsız

Bildiğiniz gibi Huawei, bu yıl içerisinde Google’dan tamamen bağımsız olan HarmonyOS NEXT‘i piyasaya sürecek. Üstelik bu geçişin Android’den üç kat daha verimli bellek kullanımı sağlaması bekleniyor. Bu da daha eski Huawei telefonlar için, daha sorunsuz ve daha stabil bir geçiş sürecine işaret ediyor olabilir.

Kirin 9100’ün Güç Verimliliği ve Performansı

Diğer tarafta Kirin 9100, 5nm teknolojisiyle üretileceği için daha iyi güç verimliliği sunacak, ancak henüz performans testleri yapılmadı. Mevcut kanıtlar sınırlı olduğundan, Huawei’nin gelecekteki ürünlerinden ne bekleyeceğimiz konusunda net bir yorum yapmak zor. Ancak daha fazla detayın yakın süreçte paylaşılacağını düşünüyoruz.

Kirin 9100 Performansı Ortaya Çıktı

 

Kirin 9100 Özellikleri

ÖzellikDetay
Üretim Teknolojisi5nm
PerformansSnapdragon 8 Gen 2’den daha iyi
Güç VerimliliğiYüksek
Gerçek Kullanım DeneyimiArayüz akıcılığı odaklı

Huawei Mate 70 Beklentileri

Huawei Mate 70 serisi, performans ve verimlilik anlamında büyük beklentilere sahip. Huawei’nin Kirin 9100 ile birlikte HarmonyOS NEXT işletim sistemiyle sunacağı yenilikler, kullanıcılar için dikkat çekici olacak. Huawei, ABD yaptırımlarına rağmen teknolojik gelişmelerle adından söz ettirmeye devam ediyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: Wccftech

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli