Huawei, ekranın altına kamera koymayı da düşünüyor

Ekranın altına entegre edilmiş bir kamera, akıllı telefonlar dünyasında bir sonraki trendlerden biri olabilir. Çinli üreticiler ilk önce bu yöne atlamaya karar veren ve aralarında Huawei'nin de katıldığı gibi görünüyor.

Huawei, ekranın altındaki bir kameranın entegrasyonunu düşünüyor

Çinli üretici, kamera için bir alan ayıran akıllı telefon kullanıcı arayüzü için Deutsches Patent und Markenamt'a yeni bir patent başvurusunda bulundu. Bu dairesel alan, ekranın altında bulunan bir modül ile ilişkili görünüyor.

Huawei tarafından sunulan patent, kameranın bildirim çubuğunun ne olacağını sol üstte nasıl konumlandırdığını gösteriyor. Bu nedenle, OPPO'nun Şangay MWC'sinde gösterdiği noktadan merkeze yerleştiren farklı bir pozisyon .

Huawei, bir kameranın sol üst köşedeki ekranın altına yerleştirilmesini düşünüyor.

Ön kamerayı ekranın altına yerleştirme fikri, açılır kameraları ve çentikleri açarak ekranları çerçevesiz hale getirme ihtiyacını karşılayacaktır. Huawei yakında bu tür bir teknolojiyle yeni bir akıllı telefon sunacak mı? Şart değil. Bu bir patent olduğu için, üreticinin olasılığı düşündüğünden başka bu konuda kesin bir şey yoktur. Ancak bu yönde hareket eden tek kişi değil.

OPPO ve Xiaomi  de aynısını yapıyor ve her ikisinin de tam ekranlı akıllı telefonlar sunması bekleniyor. Çentik, çeşitli biçimlerde, kullanıcı deneyimini ve ayrıca açılır kameraların benimsenmesini geliştirmek için kullanılan teknolojilerden biri olmuştur. Bir sonraki adım, bu nedenle, ön kameraların ekranın altına entegrasyonu olabilir.