Herhangi bir telefonda nano SIM kart nasıl kullanılır

Etrafında üç çeşit SIM vardır: standart, mikro ve nano. Standart SIM'ler orijinaldi ve Galaxy S2 ve HTC Desire HD gibi daha eski telefonlarda görünme eğiliminde.

Küçük, SIM kartlara gelince her zaman güzel değildir: Üç farklı SIM boyutu tekerleğe çarpıyorsa, mevcut telefonunuzdan gelen SIM'in bir sonrakine uymaması oldukça muhtemeldir. Mikro SIM yuvasında bir nano SIM'in nasıl kullanıldığını merak ettiyseniz, cevapları aldık. İşte herhangi bir telefonda nano SIM kullanımı.

Etrafında üç çeşit SIM vardır: standart, mikro ve nano. Standart SIM'ler orijinaldi ve Galaxy S2 ve HTC Desire HD gibi daha eski telefonlarda görünme eğiliminde.

Bir sonraki boyut, mikro SIM, akıllı telefonların daha ince olmasına yardımcı olmak için geliştirildi: tek bir kutuda çok fazla teknoloji tıklamaya çalışırken, her milimetre önemlidir. Mikro SIM yuvaları Galaxy S3 ve S4, HTC One X, Sony Xperia S, T ve X ve benzeri görünür.

Bir sonraki ve son boyut en küçük olan nano SIM'dir. Nano SIM yuvalarını iPhone 5'te ve son birkaç yıl içinde piyasaya sürülen Android cihazlarda bulabilirsiniz.

Üç boyut olduğunu söylüyoruz, ancak aslında dördüncü ve beşinci bir seçenek var: standart, mikro veya nano SIM kart yapmak için kredi kartı boyutunda kalıplama yapılabilen bir çoklu SIM; ve standart bir SIM veya mikro SIM olarak değiştirilebilen bir kombi SIM. Ön ödemeli telefonlara veya yalnızca SIM sözleşmelerine bakarken, sıklıkla çoklu ve / veya kombi SIM kartlar görürsünüz.

Herhangi bir telefonda nano SIM kart nasıl kullanılır

Mikro veya standart bir SIM yuvasında nano SIM kullanma hakkında önemli bir uyarı

Bir adaptör kullanarak minik bir SIM'i daha büyük bir SIM yuvasına yerleştirebilirsiniz. Bununla birlikte, adaptörler arasında büyük farklar vardır ve ayakkabılı olanlar her türlü soruna yol açabilir. Gevşeyen bir SIM telefonun içinde sıkışıp kalabilir ve tekrar çıkarmak için giderek artan kızgınlığınız telefonun hassas iç kısımlarına ciddi zarar verebilir.

 

Gerçekten teknik şeyler konusunda gerçekten iyi durumda olmadığınız sürece, takılıp çıkarılmış bir SIM'i çıkarmak, çevre dostu bir telefon tamircisi için bir iştir.

Bir nano veya mikro SIM adaptöründe neler aranmalı

Bir kelimeyle, kalite. Adaptör SIM'i yerinde tutmak için bant veya yapışkan plastik gerektiriyorsa, mükemmel bir uyum sağlamaz ve bu, SIM'i bir kez taktığınızda çok iyi bir şansınız olacağı anlamına gelir. zaman tekrar geri almak. Bu, gerçekten ucuz SIM adaptörlerinin sahte bir ekonomi olabileceği anlamına gelir (yukarıya bakın).

Googling'e giderseniz, Sadapter SIM adaptörleri hakkında şu anda 10 dolar'ın altında olan ve Amazon'da üç dolara mal olan güzel şeyler söyleyen birçok insan göreceksiniz . Bu adaptörler, uluslararası SIM standartlarında belirtilen boyutlara tam olarak kesilmiştir ve sıcak bir fırında tutmazsanız deforme olmaz plastikten yapılmıştır. 

SIM'i oraya sokmak biraz zor olsa da (çok uygun), bir kere telefonunuzda olduğundan, hiçbir yere gitmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Elbette başka adaptörler de mevcuttur, ancak kullanıcı yorumlarını - özellikle de sizinle aynı telefona sahip olanlardan - kontrol etmek için biraz zaman harcadığınızdan emin olun.

 

Herhangi bir telefonda nano SIM nasıl kullanılır

Nano olmayan bir telefonda nano SIM kullanmanın mekaniği yeterince kolaydır. İlk önce uygun adaptörü seçin - bu durumda SIM kartınıza nano - micro one one - pop açın ve ardından SIM / adaptör kombinasyonunu kart yuvasına yerleştirin.

Nano SIM kartlar çoğu yeni telefon için en iyi bahis olacak

Düşünülmesi gereken başka bir konu var ve bu ağ kilidi. SIM'i taktığınız telefon, kilidi açık bir telefon olarak satın aldığınız telefon değilse, bir şebeke kilidi olabilir. Düz İngilizce olarak, bu bir Verizon satın alınan telefonun yalnızca bir Verizon SIM ile çalışacağı anlamına gelir; bir O2 telefon yalnızca bir O2 SIM ile çalışacaktır. Telefonunuz kilitliyse, SIM'i başka bir şebekeden açmanız işe yaramaz.

Bu cephede iyi ve kötü haberlerimiz var. İyi haber şu ki telefonunuzun kilidini açmak kolay; İşin kötüsü paraya mal olma eğilimindedir, çünkü ağlar rakiplerine geçmenizi gerçekten istememektedir. Özellikler ağdan ağa farklılık gösterdiğinden, koşullar için sağlayıcınıza danışmak isteyeceksiniz.

Telefonunuz belirli bir şebekeye kilitlenmişse, normalde çevrimiçi bir form doldurmanız ve kilit açma isteğinin işlenmesi için 10 iş günü beklemeniz gerekir.

Mikro SIM veya standart SIM yuvasında nano SIM kullandınız mı? İşlem ağrısız mı yoksa ağrılı mıydı? Yorumlarda bize bildirin.