HarmonyOS, 600 Milyon Kullanıcıya Ulaştı: Huawei'nin Büyüleyici Başarısı!
Xiaomi 14 Ultra, Yeni Nesil Sony Sensörüyle Fotoğrafçılıkta Devrim Yaratıyor!

Sıradaki içerik:

Xiaomi 14 Ultra, Yeni Nesil Sony Sensörüyle Fotoğrafçılıkta Devrim Yaratıyor!

e
sv

HarmonyOS, 600 Milyon Kullanıcıya Ulaştı: Huawei’nin Büyüleyici Başarısı!

9 okunma — 23 Eylül 2023 11:36
Huawei'nin Kurucusu Ren Zhengfei'den Açıklama: HarmonyOS Tabanlı 30'dan Fazla OS Geliştirildi ve Kullanıcı Sayısı 600 Milyonu Aştı
harmonyos 600 milyon kullaniciya ulasti huaweinin buyuleyici basarisi8448

2019’da ABD’nin Huawei’ye uyguladığı kısıtlamalar sonucu Çinli teknoloji devi, özellikle çip teknolojisi ve Google’ın Android platformuna erişimde ciddi zorluklar yaşadı. Bu engellemelere yanıt olarak Huawei, tüketici ürünleri için HarmonyOS ve sunucu çözümleri için EulerOS olmak üzere kendi işletim sistemlerini piyasaya sürdü. Şirket, bu adımlarla global pazarda ayakta kalmayı başardı.

HarmonyOS’a Destek Artacak

Huawei‘nin kurucusu ve CEO’su Ren Zhengfei, şirketinin karşılaştığı zorluklara rağmen, onları aşabilecek yeterlilikte olduğunu belirtti. Zhengfei’nin verdiği bilgilere göre, HarmonyOS şu anda Çin’de çeşitli cihazlarda, akıllı telefonlardan tablet ve endüstriyel ekipmanlara kadar geniş bir yelpazede kullanılıyor. Toplamda, HarmonyOS’un 600 milyon kullanıcısı bulunuyor. Huawei, sunucu işletim sistemi EulerOS da dahil olmak üzere, bu platformları daha da geliştirmek için milyarlarca dolarlık yatırımlarla desteklemeye devam edecek.

HarmonyOS, 600 Milyon Kullanıcıya Ulaştı: Huawei'nin Büyüleyici Başarısı!

Huawei’nin kurumsal bulut çözümleri EulerOS altyapısını kullanırken, Çin’deki diğer endüstriyel şirketlerin de bu platforma entegre olmaları bekleniyor. ABD’nin Huawei’ye yönelik sert tedbirlerine rağmen, Zhengfei‘nin Amerika’nın en iyi teknolojik uygulamalarını benimsemekte tereddüt etmediği gözler önüne seriliyor. Huawei‘nin kurucusuna göre, şirketin teknolojik liderliğini sürdürebilmesi için Çin’in de ABD kadar cazip bir ortam sunması gerekiyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli