Google Pixel'in Artan Popülaritesi: Güncel Satış Rakamları Ve Pazar Analizi
Vivo’nun Yeni Arayüzü Funtouch OS 14 Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Android 14 Güncellemesi Alacak Modeller!

Sıradaki içerik:

Vivo’nun Yeni Arayüzü Funtouch OS 14 Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Android 14 Güncellemesi Alacak Modeller!

e
sv

Google Pixel’in Artan Popülaritesi: Güncel Satış Rakamları ve Pazar Analizi

16 okunma — 08 Ekim 2023 15:08
Doğrudan Android tecrübesi arayan kullanıcıların gözdesi olan Google Pixel serisi, popülaritesini her geçen gün artırıyor. Google'ın bu telefon serisinin toplamda ne kadar satış yaptığını merak ediyor musunuz?
google pixelin artan popularitesi guncel satis rakamlari ve pazar analizi9766

Google Pixel serisi, global akıllı telefon arenası içerisinde giderek daha da kuvvetleniyor. Pixel 8 serisinin piyasaya sürülmesinin ardından güncel istatistikler, Google Pixel telefonlarına olan talebin sürekli olarak yükseldiğini gösteriyor. Şu ana kadar yaklaşık 40 milyon Pixel telefonun satıldığı bildirildi.

Pixel telefonları ne kadarlık bir satış rakamına ulaştı?

IDC tarafından paylaşılan bilgilere göre, Google Pixel serisi, 2016 – 2023 yılları arasında toplamda 37.9 milyon birim satış gerçekleştirdi. Bu rakam, Pixel serisinin bugüne kadar yaşadığı tüm satış döngüsünü kapsıyor. Özellikle son yıllarda satışların çift haneli oranlarla artması, iPhone gibi büyük rakiplerle kıyaslandığında bile önemli bir başarı olarak görülüyor.

Döneme özgü bir bakış attığımızda, 2018 yılında Google’ın 4 milyon Pixel telefon sattığı görülüyor. 2019’da bu rakam 7.2 milyona çıktı. Pixel 7’nin piyasaya sürülmesiyle satışlar 27.6 milyon birime ulaştı.

Japonya, Pixel’in zirve yaptığı pazar

2023 Temmuz ayında yapılan analizler, Japonya’nın Pixel telefonlar için Google’ın en büyük pazarı olduğunu ortaya koydu. Google’ın başarısı, iPhone’un pazar payında dahi bir azalmaya sebep oldu. Aynı zamanda Google, Kuzey Amerika’da bir önceki yıla göre satışlarda düşüş yaşanmayan tek akıllı telefon markası olarak öne çıkıyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli