Google, ChromeOS v75’in yayına sunulmasını durdurdu

Ne yazık ki ve anlaşılmaz bir şekilde, Chrome OS M75'in piyasaya sürülmesinin askıya alındığı anlaşılıyor. Okuyucularımızdan birinden gelen bir e-posta 75'ten sonra Pixel Slate'lerinin çok sıkıcı davrandığını belirtti.

Son zamanlarda, Google ChromeOS v75’in kullanıcılarına yayına girmeye başladı ve yeni güncellemenin üçüncü taraf bulut hizmetlerinin desteği de dahil olmak üzere bir dizi yeni özellik getirmesi gerekiyordu .

Ancak Google şimdi ChromeOS güncellemesinin kullanıma sunulmasını duraklattı. Google, Chrome ve ChromeOS piyasaları arasında genellikle iki haftalık bir boşluk bırakıyor; bu, şirketin zaten programın gerisinde kaldığı anlamına geliyor. Maalesef, kullanıcılar daha fazla gecikme olduğu için biraz daha beklemek zorunda kalacaklar. Google, eylemi onaylamak ve haklı çıkarmak için resmi bir açıklama yapmadı, ancak forumlardaki gönderiler, kararlılık sorunları nedeniyle katılımın duraklatıldığını doğruladı. Güncelleştirmeyi alan kullanıcılara göre, yeni güncelleştirme devreye giriyor ve kullanıcılar rasgele donuyor, simgeler yok oluyor ve internet bağlantısıyla ilgili sorunlar yaşıyor.

Bu noktada, Google’dan bir kelime gelmediğinden, duraklamanın nedenini tam olarak bilmiyoruz, ancak yukarıda belirtilen nedenlerden herhangi biri suçlu olabilir. Ölümcül hatalarla karşılaşabileceği gibi büyük bir güncelleme yüklemeden önce birkaç gün beklemek genellikle iyi bir fikirdir. Talihsiz kullanıcılardan biriyseniz Chromebook Forumunda v74'e geri dönmenize yardımcı olacak bir konu var.