Google, 3 Yılını Dolduran Telefonuna Yazılım Desteğini Sonlandırdı!
Bethesda Tarih Yazıyor: Starfield, 10 Milyon Oyuncu Sınırını Aştı!

Sıradaki içerik:

Bethesda Tarih Yazıyor: Starfield, 10 Milyon Oyuncu Sınırını Aştı!

e
sv

Google, 3 Yılını Dolduran Telefonuna Yazılım Desteğini Sonlandırdı!

12 okunma — 20 Eylül 2023 18:52
Google'ın Pixel serisi telefonlar için Eylül ayında sunduğu güvenlik güncellemesi, Pixel 4a kullanıcıları için bir hayal kırıklığı oldu.
google 3 yilini dolduran telefonuna yazilim destegini sonlandirdi8340

2020’de piyasaya sürülen bu model, güncelleme listesinde yer almadı, bu da Google’ın bu modele olan yazılım desteğini sonlandırdığını gösteriyor.

Android cihaz üreticileri genellikle cihazlarına uzun süreli yazılım desteği sunma konusunda rekabet halindeyken, Google’dan böyle bir adım gelmesi sürpriz oldu. Pixel 4a’nın Ağustos’ta aldığı güncelleme, bu telefon için son güncelleme olarak kayıtlara geçti.

Google Pixel Telefonlara Eylül Güncellemesi Geldi, Ancak Pixel 4a Listede Yok!

Pixel 4a’nın piyasaya sürülmesinden sadece birkaç hafta önce Pixel 5 tanıtılmıştı. Bu, birçok kullanıcının Pixel 4a yerine Pixel 5’i tercih etmesine neden oldu, özellikle saf Android deneyimi arayanlar için.

Pixel 4a’nın Android 14 için yapılan önizleme yayınlarında da listelenmemesi, Google’ın bu modele olan yazılım desteğini sonlandırma niyetini daha önce de gösteriyordu. Bu durum, özellikle yazılım güncellemeleri konusunda lider olması beklenen bir şirket olan Google için hayal kırıklığı yaratıyor. Örnek olarak, Apple’ın 2018 modeli iPhone XR, iOS 17 güncellemesini almaya devam ediyor. Ancak, yeni iOS sürümlerinin bazı eski iPhone modellerini yavaşlattığı iddiaları da var.

Umarız Google, Pixel 4a’nın erken yazılım desteğini kesme hatasını tekrarlamaz ve yakında tanıtılacak olan Pixel 8 ile birlikte güncelleme politikasını gözden geçirerek, cihazlarına daha uzun süreli destek sunar.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli