Foxhole Oyun İncelemesi


Foxhole - Oyun İncelemesi Açık konuşmak gerekirse “toon” tarzının savaş araçlarına hiç yakışmadığını düşünüyorum, sırf bu yüzden, ucundan kıyısından bu havayı taşıyan Valkyria Chronicles’ı bile rafta bir yere koyup unuttum. Foxhole’u ilk gördüğümde de direkt olarak Army Men canlandı gözümde.
Foxhole Oyun İncelemesi

Foxhole - Oyun İncelemesi Açık konuşmak gerekirse “toon” tarzının savaş araçlarına hiç yakışmadığını düşünüyorum, sırf bu yüzden, ucundan kıyısından bu havayı taşıyan Valkyria Chronicles’ı bile rafta bir yere koyup unuttum. Foxhole’u ilk gördüğümde de direkt olarak Army Men canlandı gözümde. Hayatım boyunca böyle desteksiz atmamışım meğer, vay arkadaş! Oyun daha önce deneyim ettiğimiz hemen her şeyden farklı, şeytan tüyü taşıyan bir oyun. Neredeyse izometrik kameradan oynanan bir PUBG kadar çıldırma sebebi. Oyunda koca bir savaş dönüyor ve biz de o savaştaki askerlerden biriyiz. Peki oyun kolay mı, kesinlikle değil. Yani şimdiye dek öyle aptal şekillerde takım arkadaşlarıma zarar verdim veya öldürüldüm ki, başka bir oyun olsa dükkanı kapatıp çıkardım herhalde. Ama işte, tıpkı PUBG gibi kapatıp gidemiyoruz bir türlü… Foxhole, daha önce Fortfeit adlı kendi yağında suyunda kavrulan bir oyunla tanıdığımız Clapfoot’tan çıkan ikinci eser, ama ne eser! Yani ilk savaşımı hatırlıyorum da, acemi birliğinde elime verilen silahın sağına soluna bakıp, kedi yavrusu gibi yere çöküp kaldığım o ilk günü hatırlattı bana. Evet, oyunda neyle karşılaşacağınızı üç aşağı beş yukarı biliyor olsanız da bunları pratiğe vurmak, hemen anlayacağınız üzere hayli güç.

[caption id="attachment_151" align="alignnone" width="1920"]Foxhole Oyun İncelemesi Foxhole Oyun İncelemesi[/caption]

FOXHOLE OYUN İNCELEMESİ

Oyunda bir ordunun sahip olduğu her türlü araç gereç mevcut ve sizin de bunları ve bunları ve gerekli binaları üretebilmek adına bazı görevleriniz var. Bu noktada tek kişi girilen oyunlar tam bir keşmekeşe dönüşebildiğinden, takım çalışması önemli, haliyle girecekseniz arkadaşlarınızla birlikte girmenizi öneririm. Tıpkı PUBG’de olduğu gibi bu oyunun da gerçek keyfi arkadaşlarınız ile beraber girdiğinizde çıkıyor. Oyuna girdiğinizde göreceksiniz ki devam eden bir savaş var ve bu savaşların uzunluğu da saatler ile ölçülmekte. Yani sakın ola öyle 15 dakika girerim, çıkarım gibi bir şey düşünmeyin.  Bir şeyler yapmayı öğrenmeniz zaten sıkıntılı bir süreç, bu arada elinizden birkaç kaza çıkması da açıkçası çok olası. Haliyle, Foxhole “öğrenmesi kolay, ustalaşması zor” bir oyun olmaktan ziyade “öğrenmesi zaman alan, ustalaşması fevkalade zor “ yapıda. Oyun kısa süredir erken erişimde olmasına rağmen satış rakamları 100.000’i çoktan aştı ve bu popülerlik halen artmaya devam ediyor. Üstelik Foxhole daha şimdiden hayli “tamamlanmış” gözükmekte ve kısa süre içinde piyasaya çıkabilirmiş gibi bir havası var. Uzun lafın kısası, ileride daha geniş şekilde inceleyeceğimiz bu oyunu, eğer videolardan izledikleriniz ilginizi çekiyorsa mutlaka edinin, özellikle de 31 TL gibi uygun bir fiyat etiketine sahipken.

Foxhole Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 64 Bit
 • İşlemci: Dual-Core 64-bit Intel veya AMD 2.0 GHZ CPU
 • RAM: 4 GB
 • Ekran Kartı: 1 GB ekran kartı (DirectX 11 destekli)
 • DirectX: 11
 • Gerekli Boş Alan: 2 GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 

 • İşletim Sistemi: Windows 7 64 Bit
 • İşlemci: Dual-Core 64-bit Intel veya AMD 2.0 GHZ CPU
 • RAM: 6 GB
 • Ekran Kartı: 1 GB ekran kartı (DirectX 11 destekli)
 • DirectX: 11
 • Gerekli Boş Alan: 2 GB

ücretsiz firma rehberimizden faydalanmak için  sitemize kayıt olabilirsiniz

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.