Ford Trucks, Hidrojen Yakıtlı F-MAX'i Türkiye'de Geliştirmeyi Planlıyor
Malefiz (Maleficent) film konusu ne, ne zaman çekildi?

Sıradaki içerik:

Malefiz (Maleficent) film konusu ne, ne zaman çekildi?

e
sv

Ford Trucks, hidrojen yakıtlı F-MAX’i Türkiye’de geliştirmeyi planlıyor

43 okunma — 03 Ağustos 2023 17:55
Ford Trucks, geleceğin taşımacılık çözümlerine öncülük etme vizyonu doğrultusunda Avrupa Birliği'nin Horizon Avrupa ZEFES (Zero Emission Freight EcoSystem-Sıfır Emisyonlu Taşımacılık Ekosistemi) projesine katılmıştır.
ford trucks hidrojen yakitli f maxi turkiyede gelistirmeyi planliyor4971

Ford Trucks, geleceğin taşımacılık çözümlerine öncülük etme vizyonu doğrultusunda Avrupa Birliği’nin Horizon Avrupa ZEFES (Zero Emission Freight EcoSystem-Sıfır Emisyonlu Taşımacılık Ekosistemi) projesine katılmıştır. Bu projede hidrojenle çalışacak ilk yakıt hücreli elektrikli (FCEV) F-MAX’i geliştirmek üzere stratejik ortaklıklar kurmaktadır.

Ford Trucks, Ballard Power Systems ile iş birliği yaparak yakıt hücresi tedariki ve geliştirmesi alanında çalışacak. Bu kapsamda Ford Trucks, Kanada merkezli Ballard Power Systems ile iki adet 120 kW gücünde FCmove™-XD yakıt hücreli motor için bir niyet mektubu imzalamıştır. Bu motorlar, 2023 yılı içinde teslim edilmesi planlanmaktadır.

Ford Trucks, yakıt hücresiyle çalışan F-MAX’i Türkiye’de geliştirme ve üretme planları yapmaktadır. Bu araç, Ford Trucks’ın yakıt hücresiyle çalışan ilk aracı olacak ve ZEFES projesinin hedefleri doğrultusunda 2025 yılında Avrupa Ten-T koridoru gösterimlerine başlamayı hedeflemektedir.

“Generation F hareketi” adını verdikleri projeyle Ford Trucks, ağır ticari araçlarda sıfır emisyonlu, bağlantılı ve otonom teknolojilerle büyük bir dönüşüm başlatmayı hedeflemektedir. Ayrıca, iklim değişikliğiyle mücadele etmek amacıyla 2040 yılına kadar araç üretiminde sıfır emisyon hedefine ulaşmayı taahhüt etmektedir.

Ford Trucks, Eylül 2022’de Hannover’de düzenlenen uluslararası taşımacılık fuarında, Ford Otosan mühendislerinin imzasını taşıyan %100 elektrikli kamyonunu tanıtarak bu taahhüdünün bir kanıtını sunmuştur.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli