Finlandiya'da Xiaomi'ye Şok: Operatörler Anlaşmaları Feshetti!
Samsung Galaxy S24 Serisi, Galaxy S23’ten Yüzde 50 Daha Hızlı Olabilir!

Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy S24 Serisi, Galaxy S23’ten Yüzde 50 Daha Hızlı Olabilir!

e
sv

Finlandiya’da Xiaomi’ye Şok: Operatörler Anlaşmaları Feshetti!

11 okunma — 21 Eylül 2023 11:59
Finlandiya'nın önde gelen üç operatörü, Xiaomi'nin Ukrayna savaşını desteklemesi nedeniyle telefon satışlarına yaptırım uyguladı.
finlandiyada xiaomiye sok operatorler anlasmalari feshetti8371

ABD ve Avrupa’nın öncülüğünde, Ukrayna savaşı nedeniyle birçok Batılı ülke ambargo ve ekonomik yaptırımlarla Rusya’ya baskı yaparken, Çin bu kararlardan uzak durmaya çalışıyor ve ikili ilişkilerini korumaya alıyor.

Xiaomi’ye Finlandiya’dan Büyük Darbe

Teknolojik devler Rusya pazarından çekilirken Xiaomi, pazar payını artırma stratejisi izliyor. Ancak Finlandiya’nın en büyük iki operatörü olan Telia ve DNA, Xiaomi telefonlarının satışını askıya aldı. Stoklarda kalan birkaç ürün haricinde yeni sipariş alınmayacak. Diğer operatör Elisa, Xiaomi model sayısını azaltarak stokta olanları satmaya devam edecek. AB genelinde resmi bir yasak olmadığı için perakende devleri Gigantti ve Verkkokauppa, kısıtlamalara rağmen satışlarına devam edecekler.

Rusya’ya karşı duyarlılığın oldukça yüksek olduğu Finlandiya’da, savaşın başlamasından bu yana perakendeciler, yaptırımları artırıyor ve satışları kısıtlıyor veya tamamen durduruyor. Bu kararlar, Xiaomi’nin global pazardaki stratejilerini etkileyebilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli