Endonezya'da Mutasyona Uğramış Köpek Balığı Bulundu

Köpekbalığını yakalayan balıkçının tuhaf manzarası amacıyla hiçbir açıklaması yoktu, fakat yaratığın fotoğrafları online olarak dolaşmaya başladığında, birtakım teorilerin oluşmaya başlaması çok uzun sürmedi. Bilim adamları yönünden incelenmeden köpekbalığına gelişimi esnasında ne bulunduğunu net olarak söyleyemeyiz

Endonezya kıyılarında çalışan bir balıkçı, geçen zamanlarda çok sıra dışı bir keşif yaptı. Haberlere göre, Abdullah Nuren ölü bir yavru köpek balığı bulduğunda Rote Ndao yakınlarında balık tutuyordu. Ölü bir köpekbalığı bulmak kendi başına nadir görülen bir hal olabilir, fakat bu köpekbalığı kendi yolunda özeldi. Nuren köpekbalığını ters çevirdiğinde, onun iki kocaman, dairesel gözü ve ağzı açık bulunduğunu ve ona bir çizgi film karakteri manzarası verdiğini gördü .

Köpekbalığının bir tür mutasyonun kurbanı bulunduğu ve acayip manzarası namacıylaiyle yaşamının büyük ihtimalle kısa kesildiği açık. Minik deniz yaratığı aslında çok sevimli ama gözleri unutulmaz ve namacıyla bu tür göründüğüne dair çok iyi bir açıklama olabilir.

Endonezya'da Mutasyona Uğramış Köpek Balığı Bulundu

Köpekbalığını yakalayan balıkçının tuhaf manzarası amacıyla hiçbir açıklaması yoktu, fakat yaratığın fotoğrafları online olarak dolaşmaya başladığında, birtakım teorilerin oluşmaya başlaması çok uzun sürmedi. Bilim adamları yönünden incelenmeden köpekbalığına gelişimi esnasında ne bulunduğunu net olarak söyleyemeyiz, fakat bir Twitter kullanıcısı çok uygun bir açıklama önerdi.

Siklopia, insanlar dahil çoğu değişik türü etkileyebilen bir haldur. Bir hayvanın erken gelişimi esnasında ortaya gelen bir mutasyonu açıklamak amacıyla sarfedilen kapsamlı bir terimdir. İşin özü, hayvanın gözlerinin düzgün bir şekilde oluşmamasıdır ve birtakım hallerde bu, bir hayvanın iki yerine tek göze sahip olmasına yol açar. Bazı hallerde, hayvanın bir gözü fakat iki göz bebeği olabilir ya da bu köpekbalığı halunda, gelişimin erken zamanlarında gerçekleşmesi gereken gözlerin bölünmesi çok daha sonra gerçekleşti ve gözlerin hareket edecek vakityi yoktu. doğru konumlarına, köpekbalığının böcek gözlü manzarasıne namacıyla olur. Bir şekilde bir insan yüzüne benziyor olması çok tuhaf bir tesadüf.

Mutasyonlar, evrimi yönlendiren şeydir. Hayvanlardaki ufak değişiklıklar onlara kardeşlerine göre bir üstünlük sağlayabilir ve şayet belirli bir mutasyona sahip yeteri kadar hayvan, genlerini aktaracak kadar uzun vakit hayatta kalırsa, bu özellikler çeşitler amacıyla standart duruma gelebilir. Bu küçücük köpekbalığının oyuncu kadrosunda, mutasyon zararlıydı ve köpekbalığı hayatta kalamadı ve yiyecek elde edemediği amacıyla açlıktan ölmüş olabilir.