En İyi Xbox Fortnite Ayarları bunlar 2021


Fortnite dünya fetih video oyun olmayabilir bu oyun hala son derece tanınmış olduğunu ve neslin çok oyunculu go-oyunlarından biri olarak kendisini çimentolu gelmiştir, bir ya da iki sene önceydi. Günümüzde oynarken, rastgele bir oyundaki rekabet seviyeleri son derece yüksek olabilir.
En İyi Xbox Fortnite Ayarları bunlar 2021

Fortnite dünya fetih video oyun olmayabilir bu oyun hala son derece tanınmış olduğunu ve neslin çok oyunculu go-oyunlarından biri olarak kendisini çimentolu gelmiştir, bir ya da iki sene önceydi. Günümüzde oynarken, rastgele bir oyundaki rekabet seviyeleri son derece yüksek olabilir. Diğer konsollarda ve hem de PC'lerde oyuncularla çapraz oynamayı destekleyen bir oyunda, rakibinize avantaj sağlamak zor olabilir.

Bunu göz önünde bulundurarak, eski Xbox One ya da daha yeni Xbox Series X ve Xbox Series S olsun, oyunu oynarken kullanmanız gereken en iyi Xbox Fortnite ayarlarından bazılarını hazırladık . Sizi amatörden profesyonel bir Fortnite oyuncusuna çevirmese de, bu kolay ince ayarlar, sizi maçlarda daha uzun vakit tutmaya yetecek kadar oyununuzun civarını yükseltebilir ve potansiyel olarak çoktan Zafer Royası kazanabilir.

Görüntü ayarları

Fortnite

 • Parlaklık: % 110

Oyunu oldukça gerçekçi tutmak isteyenler amacıyla parlaklığı varsayılan civarda tutmak gayet iyi. Bununla birlikte, karanlık alanlarda görülmesi daha zor olabilecek düşmanları bulmanıza ya da genel olarak düşmanları daha iyi teşhis etmenize yardımcı olmak amacıyla onu hafifçe çevirmek faydalı bir vasıta olabilir. Tabii ki, parlaklığı çok çok artırmayın, aksi takdirde ekrandaki her şeyi temizlersiniz.

 • Renk Körlüğü Modu: Protanope
 • Renk Körlüğü Gücü: 10

Bu, renk körü olmayan çoğu bireyi şaşırtabilir, fakat çoğu profesyonel Fortnite oyuncusu ve daha yüksek seviyeli rekabetçi oyuncular genelde oyunlarda renk körü modlarını kullanır. Çoğu ayarda bulunduğu gibi, Fortnite gibi bir oyunda renk körü modunu açmak, belirli hallerde biraz daha iyi görmenize yardımcı olabilir, bu amaçla hangisinin sizin amacıyla en iyisi bulunduğunu görmek amacıyla oyundaki detaylı seçenekleri tecrübe edinin ve tecrübe edinin.

 • Hareket Bulanıklığı: Kapalı

Hareket bulanıklığı, olayların daha gerçekçi görünmesini sağlamak ve belirli nesneler ve hareketler gerçekleştiğinde sinematik bir tesir vermek amacıyla oyunlarda mevcuttur. Rekabetçi bir çok oyunculu oyun oynamak amacıyla, en iyisi kapalı bırakılırlar, zira Fortnite'de hareket bulanıklığının açık olması, bilhassa bu kadar çılgınca ve süratli tempolu bir oyunda doğru şekilde nişan almayı çok daha zor duruma getirebilir.

 • FPS'yi göster: Size kalmış

Bu altarnatif tam olarak mühim değil, bu yüzden onu açmak isteyip istemediğiniz size kalmış. FPS'nizi (saniyedeki kare sayısı) göstermek size şu anda oyunla alakalı rastgele bir problem yaşayıp yaşamadığınız konusu ile alakalı iyi bir düşünce verebilir. Bir Xbox Series S ve Xbox Series X'te oynuyorsanız, daha yüksek bir ücrete erişiminiz olurken, Xbox One kullanıcıları burada çok daha düşük bir sayı görecektir.

Oyun ayarları

Fortnite Xbox Ayarlar

 • Eşleştirme bölgesi: Otomatik bölge veya en düşük ping değerine sahip bölgeyi seçin
 • Sprint'i Değiştir: Kapalı
 • Varsayılan Olarak Yay: Açık
 • Sprint Yeniden Yüklemeyi İptal Eder: Kapalı

Sprint, tekrardan yüklemeyi iptal eder mühim bir ayardır, zira bunu açık bırakmak oyunun ortasında size aslında zarar verebilir. Sprint esnasında tekrardan yükleme yapmanıza izin vermek sizi biraz yavaşlatır, fakat bu, bir kavganın ortasında yakalanmaktan ve birden silahlarınızın hiçbirinde cephane olmadığını fark etmekten çok daha iyidir.

 • Otomatik Açılan Kapılar: Açık

Oldukça mühim olan bir diğer Fortnite, oyuncuların siz yaklaştıkça bir kapının otomatik olarak açılmasını isteyip istemediklerini değiştirmelerine izin veriyor. Fortnite'deki oyunun adı sürat olduğundan, ellerinizi ana düğmelerden uzaklaştıran çoğu lüzumsuz butona basmayı ortadan kaldırmak isteyeceksiniz. Ayrıca, düğmelere çok süratli bastığınız amacıyla yüzünüzde hiçbir vakit bir kapının açılıp kapanmaması güzel.

 • Aramak / Etkileşime Girmek İçin Dokunun: Açık
 • Alımını Değiştirmek İçin Basılı Tutun: Kapalı
 • Hedeflemeyi Değiştir: Kapalı
 • Hedeflerken Tehlike İşaretle: Açık

İnanılmaz derecede mühim bir diğer ayar, bu, her vakit eş güdümlü oynadığınız bir dost grubu ya da hiç tanışmadığınız herhangi bir oyuncu sırası olsun, ekibinizle etkileşim kurmanıza aslında yardımcı olur. Ekibinizi ganimet, düşmanlar ve daha fazlasıyla güncel tutmak, kazanmanın büyük bir parçasıdır.

 • Otomatik Silah Alma: Kapalı

Oyuncular, bunun açmak isteyeceğiniz bir ayar olduğunu düşünebilir, fakat yardımcı olmasından daha sık acıtıyor. Bir oyuna yeni girdiğinizde bu lüksü isteyebilirsiniz, fakat envanterinizin daha sonra işler daha telaşlı duruma geldikçe oyunda istenmeyen öğelerle herhangi doldurulmaması çok daha önemlidir.

 • Sarf Malzemelerini Otomatik Olarak Sağa Sıralama: Açık

Önceki ayara benzer şekilde, bu tamamıyla organizasyonla ilgili. Bütün sarf malzemelerinizi envanterinizin sağ yönünde tutmak, silahlarınız arasında çok daha basit geçiş yapmanızı sağlar ve gereksinim duyduğunuzda sarf malzemelerinize daha süratli erişim sağlar. Buna alışmak biraz vakit alabilir, fakat uzun vadede çok yardımcı olacaktır.

 • Bina Seçimini Sıfırla: Açık

Fortnite'ta bina, daha çok değilse de, çekim kadar önemlidir. 'Bina Seçimini Sıfırla' ayarı, yapılarınızın her vakit aynı parça ile başlamasını sağlar.

 • Amaç Yardımı: Açık
 • Nişan Alma Yardımı: Kapalı
 • Turbo Binası: Açık

Belki de Fortnite'ın tamamında açılması gereken en büyük ayar turbo binasıdır. Bu, temel olarak bina hızınızı iki katına çıkarır ve bir nesneyi aşağıya yerleştirmek amacıyla aniden çok butona basılmasını gerektirmez. Bu ayarı etkinleştirdikten sonra kolay yapmanız gerekecek, fakat buna alıştığınızda meşru bir oyun değiştirici olacak.

 • Serbest Bırakıldığında Düzenlemeyi Onayla: Açık

Denetleyici Ayarları

Fortnite ayarları

Denetleyici sekmenizdeki ayarlardan rastgele birini değiştirmeden önce, ayarların buton düzeni seksiyonuna gitmeniz ve bunu Builder Pro olarak değiştirmeniz önemlidir . Bu düzen, fazlası denetleyici oyuncunun Fortnite'ta oluşturup oynayacağı fiili yoldur ve oyundaki becerinizi ilerletmek amacıyla çok önemlidir.

 • Denetleyici Otomatik Çalıştırma: Açık
 • Hemen Derleyin: Açık

Bu, Builder Pro'yu açtıktan sonra gereksinim duyacağınız en büyük ayardır, zira - turbo bina ile eş güdümlü - yapılarınızı görülmemiş bir seviyeye taşır. Artık bir parçayı yerleştirdikten derhal sonra yeni bir parça inşa edebilecek ve dövüş esnasında süratli bir şekilde üsler kurma ya da düşmanları tuzağa düşürme yeteneğinin kilidini açabileceksiniz.

 • Bekletme Süresini Düzenleyin: 0.100
 • Titreşim: Kapalı
 • Hassasiyet Seçenekleri: Kullanıcıya kadar

Fortnite'da doğru hassasiyet ayarlarını gerçekleştirmek şahsi bir tercihtir, bu yüzden neyi sevdiğinizi test etmek amacıyla biraz vakit ayırdığınızdan emin olun. Hareket eder iken iyi bir sürate sahip olmak isteyeceksiniz, fakat kaotik bir anın ortasında düzgün bir şekilde nişan alamayacak ya da inşa edemeyeceğiniz kadar değil.

 • Nişan Alma Yardımı Gücü: % 100
 • Hareket Çubuğu Deadzone: % 6
 • Look Stick Deadzone: % 6

Deadzone, oynarken analog çubuklarınızı hareket ettirmenin ne kadar etkileri olduğunu belirler ve sonuç olarak en iyi sayısal değeri tespit etmek size kalmış olsa da, son teslim tarihinizi düşürmek nerdeyse her vakit fazlası üst seviye Fortnite oyuncusunun yaptığı bir şey olacaktır. Daha düşük ölü bölge değerlerinin kullanılması, genelde daha az giriş gecikmesine niçin olur ve bu da günün sonucunda ellerinize daha çok denetim sağlar.

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.