DxOMark, Yeni Galaxy Z Fold 5'in Ses Performansını Değerlendirdi: İşte Detaylar!
Beşiktaş Fan Token (BJK) Satışa Sunuluyor: Siyah Beyaz Tutkunun Yeni Adı!

Sıradaki içerik:

Beşiktaş Fan Token (BJK) Satışa Sunuluyor: Siyah Beyaz Tutkunun Yeni Adı!

e
sv

DxOMark, Yeni Galaxy Z Fold 5’in Ses Performansını Değerlendirdi: İşte Detaylar!

7 okunma — 20 Eylül 2023 18:36
Katlanabilir yapıdaki bu cihaz, ses kalitesi testlerinde standart Galaxy S23 modelini geride bırakarak beklentilerin üzerine çıktı.
dxomark yeni galaxy z fold 5in ses performansini degerlendirdi iste detaylar8332

DxOMark ekibi, piyasanın dikkat çeken modellerinden Galaxy Z Fold 5’in ses performansını yakın markaja aldı. Galaxy Z Fold 5, hoparlör performansıyla farklı kullanım senaryolarında – müzik dinlemekten mobil oyun oynamaya kadar – nasıl bir deneyim sunduğunu DxOMark uzmanlarına gösterdi. Elde edilen sonuçlara bakıldığında, bu katlanabilir telefon 30’dan fazla amiral gemisi cihaz arasında öne çıkan bir konuma sahip ve Galaxy S23’ü gerisinde bırakıyor.

Samsung’un bu modelde tercih ettiği iki hoparlör tasarımı; biri altta, diğeri üst kısımda olmak üzere iki farklı noktada bulunuyor. Kulaklık kullanımı için tercihleriniz arasında USB Type-C veya Bluetooth gibi modern bağlantı seçenekleri bulunuyor. Ancak, birçok kullanıcının arayış içinde olduğu 3.5 mm kulaklık jakı bu modelde bulunmuyor.

Ses Kalitesi Değerlendirmesi

Galaxy Z Fold 5’in ses kalitesi uzmanlar tarafından “olumlu” olarak nitelendirildi. Hoparlörler, dinleyenlere tatmin edici ve net bir ses deneyimi sunuyor. Bununla birlikte, hoparlörlerin yerleşimi, sesin ortama homojen bir şekilde dağılmasında tam anlamıyla etkili olmamış gibi duruyor.

DxOMark, Yeni Galaxy Z Fold 5'in Ses Performansını Değerlendirdi: İşte Detaylar!

Cihaz, hem yüksek hem de orta ve düşük frekansta dengeli ve güçlü bir ses profili ile dikkat çekiyor. DxOMark uzmanları, telefon katlanmadığında stereo ses sahnesinin daha envaiçeşitli olabileceğini belirtiyor.

Ses şiddeti açısından, Galaxy Z Fold 5, Galaxy ailesinin birçok üyesini geride bırakıyor. Ancak, maksimum ses düzeyine ulaştığınızda, özellikle yüksek frekansta bazı ses bozuklukları yaşanabiliyor. Cihaz, müzik dinlerken ve oyun oynarken en yüksek ses performansını sunarken, video izleme deneyiminde biraz daha sönük kalabiliyor.

Ses Kaydı Değerlendirmesi

Galaxy Z Fold 5‘in ses kaydı kabiliyeti, genel bir bakışla “mükemmel” olarak nitelendiriliyor. Mikrofon, net ve doğal bir ses kalitesi sunarken, sesi dengeli bir şekilde kaydedebiliyor ve ses bozulmasına neredeyse hiç izin vermiyor. Tek olumsuz yön olarak, cihazın rüzgar sesine karşı daha iyi bir koruma sağlaması gerektiği belirtiliyor.

DxOMark, Yeni Galaxy Z Fold 5'in Ses Performansını Değerlendirdi: İşte Detaylar!

DxOMark’ın gerçekleştirdiği testler sonucunda, telefon 133 puanla öne çıkıyor ve temel Galaxy S23 modelinin hemen önünde, global sıralamada 39. pozisyonda kendine yer buluyor. Fiyat-performans kategorisine göre değerlendirildiğinde ise, Galaxy Z Fold 5, listeyi 26. sıradan takip ediyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli