Dünyanın En Pahalı Elektrikli Otomobili Tanıtıldı!
macOS Ventura 13.5.1 yayınlandı: Konum servisleri hatası giderildi

Sıradaki içerik:

macOS Ventura 13.5.1 yayınlandı: Konum servisleri hatası giderildi

e
sv

Dünyanın en pahalı elektrikli otomobili tanıtıldı!

22 okunma — 18 Ağustos 2023 15:12
Otomobil sektöründe rüzgarlar değişiyor. İçten yanmalı motorların günleri sayılırken, elektrikli araçlar sahneye daha sık çıkıyor. Bu rüzgar, spor otomobil dünyasını da etkisi altına almış durumda.
dunyanin en pahali elektrikli otomobili tanitildi5937

Elektrikli süper otomobillerin varlığını daha fazla hissetmeye başladığımız bu günlerde, Pininfarina’dan göz kamaştırıcı bir örnek geldi.

Dünyanın en pahalı elektrikli otomobili tanıtıldı!

Pininfarina B95, hem hızı hem de fiyat etiketiyle baş döndürüyor

Automobili Pininfarina, kısa süre önce B95 kod adlı, elektrikli hiper otomobil konseptinin teaser’larını yayınlamıştı. Şimdiyse, bu etkileyici B95 Speedster modelini resmi olarak tanıttı. Sadece sınırlı adette üretilecek olan bu otomobil, hem tasarımı hem de performansıyla olduğu kadar fiyatıyla da adından söz ettiriyor.

B95 modelinin adındaki ‘B’ harfi Barchetta’yı temsil ederken, 95 sayısı ise markanın 2025’te kutlayacağı 95. yılına atıfta bulunuyor. Pininfarina, bu özel otomobili tamamen el yapımı olarak üretecek ve 2025 yılında şanslı sahiplerine teslim edecek.

Otomobilin motoru 1.900 beygir güç ve 2.360 Nm tork üretm

Dünyanın en pahalı elektrikli otomobili tanıtıldı!

e kapasitesine sahip. Bu güç, B95’i 0’dan 100 km/s hıza sadece 1,8 saniyede çıkarabiliyor. 120 kWh’lik bir batarya paketine sahip olan bu otomobil, 270 kW hızlı şarj özelliği sayesinde bataryasını sadece 25 dakikada %20’den %80’e kadar doldurabiliyor.

Sadece 10 adet üretilecek olan bu özel model, bu özelliğiyle de koleksiyonerlerin ilgisini çekiyor. Pininfarina B95 Speedster’in fiyatı da oldukça yüksek. Bu aracı satın almak isteyenlerin 4,8 milyon doları (yaklaşık 130 milyon TL) gözden çıkarmaları gerekiyor.

4,8 milyon dolarlık fiyatıyla Pininfarina B95 Speedster, dünyanın en pahalı elektrikli otomobili unvanını da kazanmış durumda. Peki, bu lüks elektrikli hiper otomobil hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli