Dünyadaki En Genç 8 Milyarder 2020


Milyarderleri düşündüğünüzde, onları genç mi yoksa yaşlı mı hayal ediyorsunuz? Bu, çok fazla iş ve deneyimle ilişkilendirdiğiniz bir şey mi, yoksa şans mı, yoksa sadece servet içinde doğmak mı?
Dünyadaki En Genç 8 Milyarder 2020

Milyarderleri düşündüğünüzde, onları genç mi yoksa yaşlı mı hayal ediyorsunuz? Bu, çok fazla iş ve deneyimle ilişkilendirdiğiniz bir şey mi, yoksa şans mı, yoksa sadece servet içinde doğmak mı? Genel olarak dünyadaki en zengin insanların kim olduğunu ve oraya nasıl geldiklerini görmek ilginç, ama bugün dünyadaki en genç milyarderlerden bazılarına bir göz atacağımızı düşündük.

1. Kylie Jenner - 1 Milyar Dolar

Sadece zenginlik değil, aynı zamanda şöhret de söz konusu olduğunda - akla ilk gelen Kylie Jenner. Kendi kendini yetiştiren en genç milyarder olduğu en büyük haber gibiydi. Kylie 22 yaşında ve Keeping Up With Kardashians sayesinde şöhretiyle servetinin çoğunu biriktirdi ve ardından Kylie's Cosmetics adlı kendi makyaj şirketini kurdu ve bu sayede ilk milyarını yaptı.

Kylie Jenner - 1 Milyar Dolar |  Dünyadaki En Genç 8 Milyarder 2020

2. Andresen Sisters - Kişi Başı 1,4 Milyar Dolar

Alexandra (24) ve Katharina (25) Andresen, ailelerinin yatırım şirketinin hisselerini devraldıkları için milyarder olan iki kız kardeş. Babaları hala Fern adında Norveç yatırım şirketini yönetiyor ve karar verme konusunda gücün çoğunu elinde tutuyor, ancak açıkça, gelecekte kızların devralması bekleniyor.

 

Andresen Sisters - Kişi Başı 1,4 Milyar Dolar |  Dünyadaki En Genç 8 Milyarder 2020

 

3. Elizabeth Furtwaenger - 1,3 Milyar Dolar

Elizabeth 28 yaşında ve ailesinin yayıncılık şirketi sayesinde servetini miras aldı. Babası, Alman bir işadamı ve yayıncı olan Hubert Burda'dır. Alman Elle ve Playboy da dahil olmak üzere dünya çapında 600'den fazla medya başlığına sahip olan Burda Media Group'un sahibidir. Elizabeth'in net değeri yaklaşık 1,3 milyar dolar ve Burda Media Group'un yönetim kurulunda yer almasının yanı sıra aynı zamanda bir şarkıcı ve söz yazarı.

Elizabeth Furtwaenger - 1,3 Milyar Dolar |  Dünyadaki En Genç 8 Milyarder 2020

4. Gustav Magnar Witzoe - 3 Milyar Dolar

27 yaşındaki Gustav, milyarlarca dolarlık kısmını devasa bir somon üreticisi şirketin sahibi olan babasından miras aldı. Babası ona şirketin hisselerinin neredeyse yarısını verdi, ancak yine de işletiyor, bu da Gustav'a nihayetinde işletmeye başlamadan önce işi yakalama şansı veriyor. Bu arada Gustav, servetini gayrimenkul ve teknoloji girişimlerine yatırım yapmak için kullanıyor.

Gustav Magnar Witzoe - 3 Milyar Dolar |  Dünyadaki En Genç 8 Milyarder 2020

5. Jonathan Kwok - 2 Milyar Dolar

Jonathan 28 yaşında ve babasının şirketinin hisselerini de miras aldı. Babası, Hong Kong'daki en büyük geliştirici olan Sun Hung Kai Properties'in sahibi Walter Kwok'du. Gayrimenkul her zaman gelişen bir endüstri olmuştur, ancak COVID-19 salgınından bu yana stokları azalıyor.

Jonathan Kwok - 2 Milyar Dolar |  Dünyadaki En Genç 8 Milyarder 2020

6. John ve Patrick Collison - Her biri 3,2 Milyar Dolar

Bu iki İrlandalı girişimci 29 ve 31 yaşındalar ve Stripe şirketlerini hala üniversitede öğrencilerken kurdular. Birlikte şimdi merkezi San Francisco, ABD'de bulunan Stripe'ı kurdular . Stripe, muhtemelen bildiğiniz gibi, web sitelerinin ve uygulamaların ödemeleri işlemesine izin veren ödeme işleme yazılımı yapan bir şirkettir. Kardeşlerin her birinin 3,2 milyar doları var ve şirketlerinin değeri 30 milyar dolar.

John ve Patrick Collison - Her biri 3,2 Milyar Dolar |  Dünyadaki En Genç 8 Milyarder 2020

7. Evan Spiegel - 2,4 Milyar Dolar

Evan şimdi 30 yaşında, ancak 2015'te en genç milyarder oldu. Servetini Snap Inc. adında bir şirket kurduğunda kazandı. Evan ve arkadaşları, hala Stanford Üniversitesi'nde okurken Snapchat'i yarattılar. Görüntülendikten sonra kaybolan resimler gönderen bir sosyal medya uygulaması oluşturarak milyarder olabileceğinizi kim bilebilirdi? Bu dahice, ancak Snapchat bir şey haline gelmeden önce bunu asla düşünmezdin.

Evan Spiegel - 2,4 Milyar Dolar |  Dünyadaki En Genç 8 Milyarder 2020

8. Pedro De Godoy Bueno - 1,1 Milyar Dolar

Pedro 29 yaşında ve babasının işinin hisselerini devralarak milyarder oldu. Babası, tıbbi teşhis şirketi Diagnósticos da América SA'nın sahibi olan sözde sağlık milyarderi Brezilya'nın en zengin iş adamlarından biriydi. Şirketin hisseleri son yıllarda yükselişte ve iki katına çıktı, bu nedenle Pedro'nun milyarder saflarında kalacağından oldukça emin olabiliriz.

Pedro De Godoy Bueno - 1,1 Milyar Dolar |  Dünyadaki En Genç 8 Milyarder 2020

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.