Battlefield 2042 5. Sezon: New Dawn Oynanış Teaseri Yayınlandı

Battlefield 4’ten ilham alan yeniliklerle, Battlefield 2042’nin yeni sezonu New Dawn, Reclaimed haritasının yanısıra grup oyununu güçlendiren çoğu güncelleme ile beraber geliyor. 

Battlefield 4’ten ilham alan yeniliklerle, Battlefield 2042’nin yeni sezonu New Dawn, Reclaimed haritasının yanısıra grup oyununu güçlendiren çoğu güncelleme ile beraber geliyor.

Electronic Arts doğrulusunda yayınlanan ve 7 Haziran 2023’te sunulacak olan Battlefield 2042’nin 5. sezon güncellemesi New Dawn, oyuna görülmemiş bir harita, yeni silahlar, ekipmanlar ve 100 yeni Battle Pass adımı getiriyor. Temel yenilikler ve eklentilerin bütünü, Battlefield 2024 Battle Pass’inin* ücretsiz evresinde ücretsiz olarak bütün oyunculara sunulacak. Ek kozmetik ekipmanlar ise Battle Pass’in Premium sürümünde yer alacak. Özel bir armağan olarak, 1. sene Battle Pass sahipleri bir Epic kosbütün ve 5. sezonun ilk iki haftasında geçerli olacak bir deneyim artırımına sahip olacak.

5. sezonda harp, Battlefield 4’ten ilham alan yeni Reclaimed haritasıyla Çekya’ya taşınıyor. Savaşın izlerini taşıyan ve doğanın denetimsiz büyümesine ev sahipliği yapan, terk edilmiş bir saniyesel tesiste gerçekleşecek çatışmalarda grup oyunu ön planda olacak. Raydan çıkan tren Çarpışma Alanı (Crash Site) vasıta harpına izin verirken, İniş Bölgesi (Landing Zone) ismindeki orman kısmı yakın mesafeli çatışmaya ve ağaçlar yok edildiğinde yeni görüş hatlarının açılmasına imkan tanıyacak. Bunlara ek olarak, Abandoned Turbine ve Military Warehouse ismindeki mekanlar dikey oynanışa ve siper denetimi sağlayarak değişik türde çatışmalara girilmesine izin verecek.

Yeni silahlar ve Battlefield 4 hayranlarının favorileri de 5. Sezon kadrosunda yer alıyor; üstelik hepsi yeni bir manzara ve sese sahip! Yüksek hassasiyetli XCE Bar tüfeğinin genişletilmiş eklenti kapasitesi, oyuncuların detaylı mesafelerde avantajlı konuma geçmek amacıyla eklenti seçenekleri arasında geçiş yapmasına izin verirken, eski Battlefield 4 favorilerinden GWE-46, orta menzilli çatışmalarda yüksek kararlılık sunuyor. Oyuncular ilaveten yakın mesafeden ağır hasar vermek amacıyla BFP.50 el topunu ya da yeni Reclaimed haritasında, All Out Warfare modlarında kullanılabilen uçaksavar silahı Phalanx CIWS’yi de deneyimleme ihtimaline sahip olacaklar. Bu silahların yanısıra, Spring El Bombası, Tanksavar El Bombası ve Mini El Bombası, değişik engellerin ve mücadelelerin üstesinden gelmeniz amacıyla gereken ateş gücünü sağlayacak ek silahlar arasında yer alıyor.

Tüm bu içeriğe ek olarak yeni sezonda, oyuncuların gruplarını yönetmelerine imkan tanıyan yeni bir Takım Yönetim sistemi, harp kısmındaki rolleri daha iyi tanımlayacak olan bir vasıta yükleme güncellemesi ve yenilenmiş Vault silahları da dahil olmak üzere çoğu irili ufaklı güncelleme de yer alacak.

5. sezonun gelişen vakitlerinde, Battlefield 2042’nin çıkışında yer alan Hourglass haritasının yenilenmiş versiyonu da oyunculara sunulacak. Otoyolun altında yeni bir rota sahibi olan bu harita vazife yerleri arasındaki uzaklığı azaltarak daha iyi siper alınmasına ve harpların daha keyifli geçmesine imkan tanıyacak.