Avrupa Birliği, İsrail-Filistin Konusundaki Yanıltıcı Bilgiler İçin Google'a Resmi Uyarıda Bulundu!
Dünyanın İlk Tam Hidrojenle Çalışan Gaz Türbini Başarıyla Test Edildi!

Sıradaki içerik:

Dünyanın İlk Tam Hidrojenle Çalışan Gaz Türbini Başarıyla Test Edildi!

e
sv

Avrupa Birliği, İsrail-Filistin Konusundaki Yanıltıcı Bilgiler İçin Google’a Resmi Uyarıda Bulundu!

12 okunma — 17 Ekim 2023 07:51
Avrupa Birliği, Google'ın ana şirketi Alphabet'e, YouTube üzerindeki yanıltıcı ve yasa dışı içerikler nedeniyle resmi bir uyarıda bulundu.
avrupa birligi israil filistin konusundaki yaniltici bilgiler icin googlea resmi uyarida bulundu10463

Orta Doğu’da yeniden başlayan çatışmalar, sosyal medyada da gündem oldu. İsrail ve Filistin arasındaki gelişmelerle ilgili paylaşımların sayısı arttı.

Ne yazık ki, bu paylaşımların birçoğu yanıltıcı bilgi içeriyordu. Bazı kullanıcılar, eski veya farklı bölgelere ait görsel ve videoları, güncel İsrail-Filistin çatışmalarına dairmiş gibi sunarak paylaştı.

Yanıltıcı içeriklere karşı çıkan kullanıcılar, bu tür paylaşımları yapanları düzeltmeye çalışsa da, yanıltıcı bilgilerin yayılması engellenemedi.

Bu yoğun yanıltıcı bilgi akışı nedeniyle Avrupa Birliği, Google’ın ana şirketi Alphabet’e, YouTube’da yayılan yanıltıcı ve yasa dışı içeriklerle ilgili uyarıda bulundu. Avrupa Birliği’nin bu adımı atmaktaki ana nedeninin, YouTube‘un genç izleyici kitlesine sahip olması olduğu belirtildi.

Avrupa Komisyonu İç Pazar Komiseri Thierry Breton, konuyla ilgili yaptığı açıklamada YouTube’dan bu konuda bir açıklama beklediklerini dile getirdi ve yanıltıcı bilgilere karşı önlem alınmazsa YouTube’a yaptırım uygulama ihtimallerinin olduğunu vurguladı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli