AutoX, sürücüsüz RoboTaxi hizmetini Çin'de başlatıyor


Bugün erken saatlerde (28 Ocak 2021), AutoX , sürücüsüz taksi hizmeti RoboTaxi'yi Çin'de adeta başlattı . Hizmet şu anda pilot programındadır ve Shenzhen'de halka açıktır. AutoX , Aralık 2020'de testin son adımı amacıyla bölümde hizmeti başlatmıştı
AutoX, sürücüsüz RoboTaxi hizmetini Çin'de başlatıyor

Bugün erken saatlerde (28 Ocak 2021), AutoX , sürücüsüz taksi hizmeti RoboTaxi'yi Çin'de adeta başlattı . Hizmet şu anda pilot programındadır ve Shenzhen'de halka açıktır. AutoX , Aralık 2020'de testin son adımı amacıyla bölümde hizmeti başlatmıştı . Şimdi, şirket bundan sonra tamamıyla otonom bir RoboTaxi amacıyla rezervasyon yapabilen genel halka tamamıyla açık. Kendi kendisine giden taksiler, şehirdeki normal halka açık yollarda gidebilir ve hem de "yoğun kavşaklarda korumasız sola dönüşler yapabilir, sokaklarda yan geçişler yapabilir, trafik ışıklarında çalışan bir scooter ile anlaşabilir ve daha pek çok şey yapabilir."

Şu anda pilot uygulamayla ilgilenen  şahıslar AutoX RoboTaxi kayıt sayfasından kaydolabilirler . Pilot kullanıcılar, seçildikten sonra AutoX üyelik kredilerini RoboTaxi sürüşleri amacıyla de kullanabilir. RoboTaxi'ye binenler, sormak istedikleri rastgele bir soruyu sormak amacıyla bir müşteri destek temsilcisiyle de konuşabilirler. Bu müşteri hizmetleri temsilcileri bunun dışında lüzumlu yardımı sağlamak amacıyla aracın halini gerçek vakitli olarak denetim edebilecektir.

AutoX RoboTaxi

AutoX, haberi olmayanlar amacıyla 2020 ortasından beri Çin'de sürücüsüz taksi hizmeti ile alakalı detaylı denemeler ve testler yürütmektedir. Şu anda, Şangay ve başka büyük şehirlerde inşa edilen ilerlemiş operasyon merkezi şirket. Bu siteler, "birden çok tedarikçiden ultra itimat edilir İnternet bağlantısı, fiber optiklerle güçlendirilmiş ve bir yedek güç sistemi yönünden desteklenen" ile donatılmıştır.

Bu sistem vasıtası ile şirket, görünüşte yolcu desteği ve iletişimi garanti ediyor. AutoX şu anda Şangay, Shenzhen ve Wuhan şehirlerinde 100'den çok RoboTaxis işletiyor. Bu, Asya şehirlerinde, bilhassa de zorlu kentsel trafik koşullarından muzdarip yüksek nüfus yoğunluğuna sahip şehirlerde çok büyük yol bilgileri biriktirmesini sağladı.

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.