Apple AirPods 3: 2020'de görmek istediğimiz tüm özellikler

Apple, yükseltilmiş AirPod'ları (2019) piyasaya sürdüğünden neredeyse bir yıl geçti , ancak Apple AirPods 3'ün 2020'de gerçek kablosuz kulaklık sahnesine çökebileceğine dair üfürümler var .

2016 yılında piyasaya sürülen orijinal Apple AirPod'lardan bu yana, gerçek kablosuz kulaklıklar kulaklık pazarına hakim oldu ve şirketin kaygan tasarım geleneklerinin ve kullanıcı dostu teknolojilerinin bir simgesi haline geldi. 

Yine de mükemmel değildiler - ve 2019'da, yükseltilmiş AirPod'lar (veya eğer yapacaksanız AirPods 2), daha hızlı eşleştirme süreleri, daha uzun pil ve havalı eller serbest bırakan Apple'ın H1 çipi ile donatıldı. 'özelliği. 

Bunlar ikinci nesil gerçek kablosuz kulaklıklar öncekilere üzerine kesin bir iyileşme vardı - ama onlar hala kolaylıkla gibilerin gölgelenebilmiştir Sony WF-1000XM3 , Cambridge Audio Melomania 1 ve Apple'ın kendi Pro AirPods 2019 yılında.

 

Apple'dan bu yıl AirPods 3'ü piyasaya süreceğine dair herhangi bir onay duymamış olsak da, şirketin bir sonraki programından görmek istediğimiz tüm özelliklerin bir dilek listesini bulmak için hala çok zamanımız vardı. gerçek kablosuz kulaklıklar. 

AirPods 2'den daha iyi ses

AirPods (2019) öncekilere bağlantı açısından bir gelişmeydi, ancak ses orijinallerle tamamen aynı kaldı - ve ses teknolojisi şimdi dört yaşında. 

Canlı, güçlü bir sunumları var, ancak daha yüksek frekanslı sesler söz konusu olduğunda biraz sert gelebilirler ve piyasadaki en temel kulaklıklar değildirler.

Orijinal AirPod'ların piyasaya sürülmesinden bu yana, gerçek kablosuz kulaklıkların sunduğu ses kalitesi yükseldi; sadece Sony WF-1000XM3 veya Cambridge Audio Melomania 1'e bakın . 

Apple'ın bu şirketlerden bir ipucu almamasının ve kulakiçi kulaklıkların sesini gerçekten geliştirememesinin bir nedeni yok, daha iyi bas tepkisi ve yayılan tizler için daha doğru ayarlanmış sürücülerle.

Ayarlanabilir kulaklık başlıkları

Apple'ın AirPod'ların tasarımını değiştirmeyi reddetmesine rağmen, bir süreliğine - gerçek kablosuz kulaklıkları, tıpkı AirPods Pro'da olduğu gibi ayarlanabilir kulak uçlarıyla donatma zamanının geldiğini düşünüyoruz. 

Neden? Daha fazla kulak boyutuna sahip olmanın yanı sıra, silikon veya köpük kulaklık başlıkları daha iyi bir sızdırmazlık ve bu nedenle üstün ses yalıtımı ve pasif gürültü azaltma sağlar - aynı zamanda tüm dünyanın en sevdiğiniz şarkılara kulak vermesini önlerken müziğinizi daha iyi hale getirir.

AirPod'lar (2019)

 

Daha iyi pil ömrü

 

Lypertek Tevi gibi gerçek kablosuz kulaklıklar, kablonun kesilmesinin pil ömrünüzü feda etmek anlamına gelmediğini gösterdi - ve AirPod'ların 2020'de sadece yaklaşık beş saatlik bir çalma sunmasına gerek yok. 

Elbette, şarj kutusu 20 saatlik bir pil daha sunuyor, ancak bu sayı bugünlerde piyasadaki birçok model tarafından çok daha fazla - ve birçoğu da çok daha ucuz. 

Bluetooth 5 ve aptX HD desteği

Yine Apple'ın bu açıdan zamana ihtiyacı var - Bluetooth 4.2 bu günlerde olumlu bir şekilde tarihlendirildi, çoğu yeni kablosuz kulaklık en yeni kablosuz iletim standardı Bluetooth 5 (ve yeni Sennheiser Momentum True Wireless 2 gibi bazı desteklerle geliyor) Bluetooth 5.1'i bile destekleyebilir). 

Bluetooth 5 daha uzun eşleme mesafeleri, daha güvenilir kablosuz bağlantı ve daha verimli güç kullanımı sağlar; bu da onu destekleyen kulaklıkların daha uzun pil ömrü ile gelmesi anlamına gelir.

Bu arada, aptX HD desteği, Hi-Res Audio kodeklerinin 24 bit / 48kHz'de kablosuz akışına izin verir - Qualcomm'un CD'den daha iyi kalite için yaptığı iddia.

AirPod'lar (2019)

 

AirPods Pro Lite ne olacak?

AirPods 3'ü görmeden önce , gürültü önleyici AirPods Pro'nun giriş seviyesi bir sürümü olan AirPods Pro Lite'ın piyasaya sürülmesini bekliyoruz .

Kasım 2019, aktif gürültü iptali, daha iyi uyum ve üstün ses kalitesi ile birlikte gelen AirPods Pro'yu getirdi. Apple'ın resmi bir onayına ve kulakiçi kulaklıklarla ilgili çok puslu ayrıntılara rağmen, mevcut koronavirüs salgınının AirPods Pro Lite'ta üretimi nasıl durduracağına dair raporlar duyduk ve daha sonra bu iddiaları küçümsediğini bildirdik. 

 

Tayvanlı endüstri yayını DigiTimes ( MacRumors aracılığıyla ), bu kulaklıklardaki üretimin bu yılın ikinci çeyreğinin sonunda başlayacağını bildirdi, bu da Apple'ın AirPods Pro Lite'ı Mart ayı sonunda / Nisan ayı başında yapmaya başlayacağını gösteriyor. 

Bu, Apple'ın yıllık Mart etkinliğinde AirPods Pro Lite hakkında bir duyuru duyabileceğimiz anlamına geliyor - sonuçta, yükseltilmiş AirPod'lar 2019'da Apple Arcade ve Apple TV Plus ile birlikte başlatıldı . 

Aksi takdirde? Haziran ayında WWDC 2020'ye kadar bekleyebiliriz , ki şimdi sadece çevrimiçi bir etkinlik olacağını biliyoruz .

Bu arada, AirPods Pro Lite'da görmeyi umduğumuz tüm şeylerin istek listemizi kaçırmayın .

 

Bir sonraki Apple kulaklık, Beats Studio 3 (resimde) gibi kulak üstü bir model olabilir.

 

AirPods 3 kulak üstü kulaklık olacak mı?

2020'de gördüğümüz bir sonraki Apple kulaklıkların bir çift kulak üstü kutu olması mümkündür - ancak AirPods 3 olarak adlandırılacağını düşünmüyoruz.

 

Bunun yerine, yakın tarihli bir Hedef ürün listesinin yayınlanmasından, yanlışlıkla Apple kulaklıklarını sızdırmasından ve 399 $ (yaklaşık 300 £ / 699 AU $) fiyat etiketinden sonra ilk kulak üstü Apple kulaklıklarının AirPods X olarak adlandırılacağı söylendi . 

 

2019'da yükseltilmiş Apple AirPods ve AirPods Pro'nun piyasaya sürülmesini doğru bir şekilde tahmin eden saygın analist Ming-Chi Kuo'nun bir raporuna göre , kablosuz kulaklıklar 2020'nin ilk yarısında bir dizi yeni ürünle birlikte piyasaya sürülecek.

AirPods Pro Lite gibi, bu da şu an ve Haziran arasında kulak üstü Apple kulaklıklarını görebildiğimiz anlamına geliyor - her iki yeni modelin söylentileri hala teknoloji devi tarafından onaylanacak.

AirPods 3'ü, AirPods Pro Lite'ı veya 2020'de ilk önce AirPods X'i görüyor olsak da, her iki şekilde de, Apple kulaklıkları için büyük bir yıl olacağını düşünüyoruz.