Apple, 2020'de App Store'dan 64 milyar dolar gelir elde etti


Amerikan çokuluslu teknoloji şirketi Apple, 2020 yılında App Store üzerinden toplam 64 milyar USD gelir elde ederek, teknoloji devinin 2019'da ürettiği tahmini 50 milyar USD'den(artış gösterdi.
Apple, 2020'de App Store'dan 64 milyar dolar gelir elde etti

The Verge'e göre 2020'deki bu büyüme, şirketin App Store'u için iyi bir büyüme miktarını temsil ediyor çünkü 2018 ile 2019 arasındaki tahmini artış sadece% 3,1 idi. Büyümedeki bu artışın kesin nedenini belirlemek zor olsa da, büyümedeki keskin bir artış, insanların Covid-19 salgını nedeniyle dünya çapında kilitlenme nedeniyle çevrimiçi olarak daha fazla oyun satın almalarına bağlanabilir.

Apple gelirlerini bildirdiğinde, App Store'dan kazandığı parayı hizmet geliriyle birlikte topluyor ve bu da açık ara en hızlı büyüyen kategorisi olduğu ortaya çıkıyor.

Şirket, App Store'a gelen paranın çoğundan% 30'luk bir kesinti alıyor, bu da uyarılar ve istisnalar olsa da milyarlarca dolarlık geliri temsil ediyor. The Verge'e göre Apple, Hey.com gibi geliştiricilerin son zamanlarda yaptığı itirazlara ve hatta Epic'in yasal zorluklarına rağmen, genellikle dikkatli bir şekilde ele alıyor.

Apple, her yıl 2008'den beri geliştiricilere ne kadar para ödediğini bildiriyor. CNBC bunu, App Store gelir sayısını bu yılki rakamdan geçen yılki rakamı çıkararak hesaplamak için kullandı, ardından Apple'ın% 30'luk kesintisini oluşturuyor. 

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.