Android'de QR Kodu Nasıl Oluşturulur

Hızlı Yanıt kodları veya kısaca QR kodları, bilgileri depolamak için kullanılan dijital olarak oluşturulmuş kalıplardır. Bu kodların oluşturulması karmaşık görünebilir, ancak değildir. Bunları Android telefonunuzda bile oluşturabilirsiniz.

Hızlı Yanıt kodları veya kısaca QR kodları, bilgileri depolamak için kullanılan dijital olarak oluşturulmuş kalıplardır. Bu kodların oluşturulması karmaşık görünebilir, ancak değildir. Bunları Android telefonunuzda bile oluşturabilirsiniz.

Google Play'de QR kodları oluşturmak için kullanabileceğiniz tonlarca uygulama var. Tek yapmanız gereken doğru kategoriyi seçmek, gerekli bilgileri girmek ve özel kodunuzu oluşturmak.

Şimdi, Play Store'dan bir uygulama kullanarak Android telefonunuzda nasıl QR kodu oluşturabileceğinize bakalım.

Android'de QR Kodları Nasıl Oluşturulur

QR kodları dijital ödemeler, tedarik zinciri yönetimi, müşteri tanımlama ve çok daha fazlası için yaygın olarak kullanılmaktadır. Teknoloji uyarlanabilir ve diğer çeşitli eğlence amaçları için genişletilebilir . Android uygulamalarını kullanarak istediğiniz özelliklere sahip QR kodunu kolayca oluşturabilirsiniz.

Bu uygulamaların çoğunda QR kodları oluşturma süreci oldukça benzerdir. Bu nedenle, kodunuzu oluşturmak için iyi derecelendirmelere sahip başka herhangi bir uygulamayı denemekten çekinmeyin. Bu kılavuz için ücretsiz QR Code Generator uygulamasını kullanacağız.

QR Code Generator, 500'den fazla şablon yardımıyla özel kodlarınızı oluşturmanıza yardımcı olabilir. Diğerlerinin yanı sıra bir web sitesine, kişi kartına, Wi-Fi kimlik bilgilerine ve sosyal hesaplarınıza bağlantı için bir QR kodu oluşturabilirsiniz.

İndirin: QR Code Generator (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

Bir QR kodu oluşturmak için şu adımları izleyin:

  1. Uygulamayı açın ve ana ekranda Metin, Web Sitesi, SMS gibi oluşturmak istediğiniz QR kodu türünü veya seçeneklerden herhangi birini seçin.
  2. Bundan sonra, kodunuzun içereceği gerekli bilgileri sağlayın. Örneğin, Metin için 150 karaktere kadar metin; Web Sitesi için bir web sitesi URL'si; İletişim için isim, telefon numarası ve e-posta gibi iletişim bilgileri; ve Wi-Fi kategorisi altında Wi-Fi ağ adı, güvenlik türü ve şifre. Sunduğu daha birçok tür var. Sadece gerekli QR kodunuz için ihtiyaç duyduğu bilgileri doldurun, sizin için bir tane oluşturacaktır.
  3. Bilgiler yerleştirildiğinde, Oluştur'a dokunun ve hepsi bu kadar. Uygulama daha sonra QR kodunuzu oluşturacaktır.

Bu uygulamanın ek bir özelliği de, oluşturulan kodunuzu, kodun rengini değiştirmek ve kod noktalarını biçimlendirmek gibi çeşitli şekillerde özelleştirmenize izin vermesidir. Ayrıca ortasına bir logo ekleyebilirsiniz ve ayrıca kodun bir açıklamasını eklemenize izin verir.

Ancak, bu belirli uygulamadaki bazı şablonlar ve metin stili seçenekleri yalnızca uygulama içi satın alımlarla açılabilir. Bu ücretli özellikleri beğendiyseniz, bir abonelik seçebilirsiniz.

QR Kodları Nasıl Paylaşılır

QR kodunuzu oluşturduktan sonra kolayca herkesle paylaşabilirsiniz. Bir resim dosyası olarak kaydedebilir ve kişilerinize gönderebilirsiniz veya bir bağlantı olarak da paylaşılabilir. QR Code Generator uygulaması, e-posta ve sosyal siteleri kullanarak başkalarıyla paylaşmanıza da olanak tanır.

Wi-Fi kodları gibi bazı kodların dijital olarak paylaşılmasına gerek yoktur. Tek yapmanız gereken telefonunuzdaki QR kodunun görüntü dosyasını açmak ve diğer kişi bilgilere erişmek için telefonunuzun ekranından tarayabilir.

Kendi QR Kodlarınızı Yapmak Çok Kolay

Modern endüstri, verimliliği artırmak için otomasyona odaklanmıştır. QR kodu, hızlı otomasyon için harika bir araçtır ve veri girme veya manuel olarak işlem yapma zahmetinden kurtarır. Kendinizinkini oluşturabilmek, bilgileri çok daha rahat bir şekilde paylaşmanıza olanak tanır.

Peki ya bunun yerine QR kodlarını taramak isterseniz? İşte size yardımcı olacak kullanışlı QR tarayıcı uygulamalarının bir listesi.