Akıllı Telefon Nasıl Gelişti? 2020 Yılında Mobilin Durumu

Mobil Telefon günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi ve bize eğlence, bilgi kaynağı, hayatımızı yönetme ve dünyayla bağlantıda kalmamızı sağladı.

Mobil Telefon günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi ve bize eğlence, bilgi kaynağı, hayatımızı yönetme ve dünyayla bağlantıda kalmamızı sağladı. Yemek siparişi, uçuş rezervasyonu, oyun oynama, bakkal satın alma vb. Gibi her şeyi daha da yakınlaştırdı.

Mobile, 2020'de dünyayı daha sıkı ele geçireceğinden yeni rekorlar kırması bekleniyor. AppAnnie'nin izniyle gelen aşağıdaki infografik, cep telefonlarının temelde her şeyi nasıl ele geçireceğini gösteriyor.

Akıllı telefon endüstrisi, tüketiciler, reklamverenler ve yayıncılar için değer yaratmak için harika bir kaynak olduğunu kanıtladı. 2020 yılında küresel tüketici ve mobil reklam harcamalarının 380 milyar dolar olması bekleniyor.

On yıl içinde, 2020 yılında dünya çapında beklenen uygulama mağazası tüketici harcamaları 120 milyar dolar olacağından, uygulama mağazası tüketici harcamalarının küresel müzik endüstrisinden iki katına çıkması bekleniyor.

Mobile, en popüler oyun platformlarından biri olduğu için oyunlarda% 55'ten fazla pazar payına sahiptir. 2020'de tüm mobil oyun tüketicilerinin tüm uygulama mağazalarına yaptığı harcamaların 100 milyar dolardan fazla olması bekleniyor.

İnsanlar her zaman keşfetmek için yeni uygulamalar arıyor, bu nedenle dünya çapında indirilenler yeni kayıtlar oluşturacak, çünkü tüm uygulama mağazalarında yaklaşık 204 milyar indirme olacak.

Cihazlara harcanan zaman zaten yüksek, mobil cihazlar 2017 yılına göre yıllık% 10 artış ve% 35 artışla zaman alıyor. 2020'de bir günde mobil cihazlarda harcanan ortalama süre 3,7 saat olacak.

Bu yıl, Gen Z ABD'de şimdiden 150 milyar dolarlık doğrudan harcama gücüne sahip en büyük gen olacak. Bu nedenle, Gen Z'nin oyun uygulamaları dışındaki uygulamalarda% 60 katılımı olacak.

Mobil şirketler için ortalama% 825 daha yüksek halka arz değeri olacak. Öncelikle mobil cihazlarda müşteri deneyimleri oluşturmak ticari başarı için çok önemlidir.

Mobil, büyük ölçüde dijital pazarlama için kullanılacak ve 2020'de toplam mobil reklam harcaması 140 milyar dolar olacak.

AppAnnie ayrıca mobil oyunlar, finans, perakende, video akışı ve sosyal medya olmak üzere beş ana dönüşümü vurgulamaktadır.

Geçen yıl, dünya konsolu, PC, el konsolu

vb.Dahil olmak üzere diğer tüm oyun platformlarından% 25 daha fazla olan oyunlarda dünya çapında 86 milyar dolar harcandı . 2019 yılında kullanıcılarında yıldan yıla% 20 artış oldu.

Perakende pazarı, çevrimiçi ve mağaza içi satışların arkasındaki itici güç olan mobil cihazlardan büyük ölçüde etkileniyor. ABD'deki alışveriş uygulamalarına harcanan zaman perakende satışlarla bağlantılıdır.

Sosyal medya uygulamaları, kullanıcıların mobil cihazlara en fazla katılımını sağlar. Küresel olarak, kullanıcılar mobil kullanım sürelerinin% 50'sini sosyal ağ uygulamalarına harcıyor. Bununla birlikte, TikTok gibi uygulamalar sosyal medya ve eğlence arasındaki çizgiyi bulanıklaştırdı ve birçok kullanıcı bu tür uygulamalar üzerinde kendilerini meşgul ediyor.

Mobil rapor 2020'nin durumu, mobilin nasıl varlığımızın merkezi haline geldiğini, şimdi her şeyin mümkün olduğu yerleri gösterdi. Artık sadece başka bir cihaz değil, endüstrilerin dönüştüğü bir araç.