435 Beygir Gücündeki MG4 XPower'ın Türkiye Fiyatı Açıklandı!
Oppo, ColorOS 14 Çıkış Tarihi Belli Oldu: İşte Android 14 Güncellemesi Alacak Oppo Modelleri!

Sıradaki içerik:

Oppo, ColorOS 14 Çıkış Tarihi Belli Oldu: İşte Android 14 Güncellemesi Alacak Oppo Modelleri!

e
sv

435 Beygir Gücündeki MG4 XPower’ın Türkiye Fiyatı Açıklandı!

22 okunma — 09 Ekim 2023 16:21
435 HP'lik İki Elektrik Motoruna Sahip MG4 XPower, MG'nin Bugüne Kadar Sunduğu En Güçlü Seri Üretim Modeli Olarak Karşımıza Çıkıyor ve Sportif Tasarımıyla Göz Kamaştırıyor.
435 beygir gucundeki mg4 xpowerin turkiye fiyati aciklandi9855

Türkiye yollarında bu yılın son döneminde boy göstermeye hazırlanan performanslı MG4 modeli MG4 XPower’ın fiyat etiketi belli oldu. Yeni MG4 XPower, 2.299.000 TL‘lik fiyatıyla alıcılarına sunuluyor.

MG4 XPower’ın dikkat çeken teknik özellikleri

435 HP’lik (320 kW) toplam güç ve 600 Nm tork değerine sahip çift elektrik motoruna ev sahipliği yapan MG4 XPower, en güçlü seri üretim MG modeli olma unvanını elde ediyor. 0’dan 100 km/s hızına sadece 3.8 saniyede ulaşan otomobil, standart modellerin 160 km/s olan hız sınırlamasının aksine 200 km/s hız limitine ulaşıyor. 64 kWsa’lık batarya kapasitesiyle MG4 XPower, tek şarjla 385 km menzil sunmayı vaat ediyor.

MG4 XPower, yüksek performanslı hatchback segmentinde dikkat çekici bir konumda bulunuyor. Performansının yanı sıra zarif ve dikkat çekici tasarımıyla da ön plana çıkıyor. MG4 XPower, genel hatchback modellere nazaran daha sade bir tasarımla gelmesine rağmen sportif detayları ile göz alıcı bir estetiğe sahip.

435 Beygir Gücündeki MG4 XPower'ın Türkiye Fiyatı Açıklandı!

Zarif ve sofistike dış tasarımıyla öne çıkan MG4 XPOWER, “XPOWER” yazılı fren kaliperleri, kontrast oluşturan siyah tavana ek olarak yeni 18 inç alaşım jantlar ve şık cilalı aksesuarlarıyla dikkat çekiyor. Ayrıca, MG markasının tarihinde ayrı bir yere sahip olan özel “Hunter Green” renk seçeneği bu modelle birlikte geliyor.

MG4’ün Modüler Ölçeklenebilir Platformu (MSP) temel alınarak tasarlanan MG4 XPOWER, önde 150 kW ve arkada 170 kW olmak üzere toplamda 320 kW yani 435 HP sistem gücüne ulaşan iki elektrik motoruna sahip. Bu çift motor yapısı, MG4 XPOWER‘a yüksek performanslı hatchback sınıfında rekabetçi bir dinamik sunuyor.

435 Beygir Gücündeki MG4 XPower'ın Türkiye Fiyatı Açıklandı!

Araç, gücünü verimli bir şekilde dağıtarak, virajlarda sürücü deneyimini optimize eden son teknoloji özelliklere sahip. Yeni eklenen kalkış kontrolü fonksiyonu, otomobilin 0’dan 100 km/s‘ye sadece 3.8 saniyede ulaşmasını sağlıyor.

MG markasının ilk kez kullandığı Dinamik Viraj Kontrol Sistemi de MG4 XPOWER‘da bulunuyor. Bu yenilikçi sistem, elektronik olarak kontrol edilen bir diferansiyele ve Akıllı Motor Kontrolüne dayanıyor. Her bir tekerlek arasında tork dağılımını yöneterek, çeşitli sürüş koşullarında üst düzeyde yol tutuşu ve dengeli sürüş dinamikleri sunuyor.

Yenilikçi ayarlamalarla donatılan yay ve amortisörler, daha rijit viraj dengesi barları ve daha hassas direksiyon tepkileriyle, aracın yürüyen aksamı önemli bir güncelleme aldı. Mevcut MG4 modellerinde bulunan ve kullanıcılardan olumlu geri dönüş alan sürüş karakteristiği, yüzde 25 daha sertleştirilmiş süspansiyon sayesinde yüksek performanslı sürüşe de entegre edildi. MG’nin mühendislik ekibi, rejeneratif fren sisteminin yazılımını da, gerektiğinde tek pedallı sürüş deneyimi sunacak şekilde optimize etti.

Artırılmış fren kapasitesiyle MG4 XPOWER, 100 km/s’den durma sürecini sadece 33,9 metrede tamamlıyor. Bu üstün fren performansında, havalandırmalı 345 mm disk frenlerin yanı sıra, harika yol tutuşu sağlarken yuvarlanma verimliliğinden taviz vermeyen yeni Bridgestone Turanza lastiklerinin de önemli bir rolü bulunmaktadır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli