2022 İçin En İyi 6 Çevrimdışı Mesajlaşma Uygulaması

Sık sık internet kapatmaları ve devlet tarafından yönetilen kısıtlamalar çağında, çevrimdışı mesajlaşma uygulamaları kullanıcılar arasında ilgi görüyor. Ama internetsiz kaldığın herhangi bir gün olabilir mi?

Sık sık internet kapatmaları ve devlet tarafından yönetilen kısıtlamalar çağında, çevrimdışı mesajlaşma uygulamaları kullanıcılar arasında ilgi görüyor. Ama internetsiz kaldığın herhangi bir gün olabilir mi? Ya uzak bir yerde mahsur kaldıysanız veya daha kötüsü, yetkililer internetin kapatılmasını emrettiyse?

Çevrimdışı mesajlaşma uygulamalarının kullanışlı olduğu yer burasıdır. Bu uygulamaları kullanarak, birden fazla cihaza yükledikten sonra hücresel bağlantısı olmayan uzak bölgelerde bir ağ ağı oluşturabilirsiniz. Bu şekilde, gönderdiğiniz mesaj birden fazla cihazın üzerinden atlayabilir ve alıcının cihazına ulaşabilir.

WiFi veya hatta internet bağlantısı gerektirmeyen çevrimdışı sohbet uygulamalarının listesi.

Önemli: Bu uygulamaların internet olmadan çalışması amaçlanmaktadır. Ancak, gerektiğinde kullanmak için bunları önceden yüklemeniz ve yapılandırmanız gerekir.

Android ve iOS için En İyi Çevrimdışı Mesajlaşma Uygulamaları (2022)

Çevrimdışı mesajlaşma uygulamaları Ne sunuyor?
Bridgefy Kısa menzilli Bluetooth iletişimi
Meshenger QR kod tarama ile anında mesajlaşma
Briar WIFi, Bluetooth, Tor üzerinden mesajlaşma
İki Yönlü: Walkie Talkie Hızlı birebir iletişim
Gümbürtü Şebeke dışı mikroblog
Serval Mesh Diğer aygıtlarla mesh ağı oluşturur

1. Bridgefy

Çevrimdışı haberci Bridgefy, uygulamayı çalıştıran diğer akıllı telefonlarla bağlantı kurmak için telefonun Bluetooth radyosunu kullanır. Kurulduktan sonra, uygulama bridgefy kullanıcıları ile sizden 100 metre yarıçapında konuşmanıza izin verecektir. Ancak, alıcının kişi listenizde olması gerekir.

Tek bir kişiye doğrudan uçtan uca şifreli iletiler gönderebilir veya aynı anda birden fazla kişiyle konuşmak için bir grup oluşturabilirsiniz. Ayrıca, aktif bir internet bağlantısı olmadan görüntüleri aktarmak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulamayı kullanıcı hesabı olmadan kullanabilirsiniz, ancak telefon numaranızı doğrulamanız kullanıcı bulmayı hızlandırabilir.

Bridgefy ayrıca yakındaki tüm kullanıcılara aynı anda mesaj göndermenizi sağlayan bir Yayın modu ile birlikte gelir. Bu özellik, kişi listenizde olmayan kullanıcılar için de çalışır. Bridgefy, WiFi veya veri olmadan çalışan en iyi mesajlaşma uygulamasıdır.

android için Bridgey indirin , iOS

2. Meshenger (F-Droid bağlantısı)

Meshenger, internetin olmadığı zamanlarda size yardımcı olabilecek başka bir ücretsiz çevrimdışı mesajlaşma uygulamasıdır. Bu açık kaynaklı uygulamayı WiFi veya veriye ihtiyaç duymadan ücretsiz arama ve mesajlaşma için kullanabilirsiniz.

Birbirinizi tarayabilirsiniz QR-Code ile iletişime geçin ve ücretsiz arama veya mesajlaşma ile başlayın. Tüm özel mesajlar bu uygulamada da şifrelenir, böylece kimse neden bahsettiğinizi bilmez. Uygulama bir gece modu ve yedekleme seçeneğine sahiptir.

Bu çevrimdışı mesajlaşma uygulamasının büyük bir dezavantajı, her iki tarafın da aynı yerel ağda olması gerektiğidir. İyi tarafından bakarsak, Meshenger ile başlamak için kaydolmanıza gerek yok.

Android için Meshenger'ı indirin (F-Droid bağlantısı)

3. İki Yönlü: Walkie Talkie

Kolay bir kurulum süreci, telefonunuzu canlı bir telsize dönüştüren bu çevrimdışı iletişim uygulamasıyla elde ettiğiniz şeydir. Bunun nedeni, İki Yol'un bir e-posta hesabı veya telefon numarası istememesidir.

Sadece rastgele bir kanala dinlemeniz ve bunu arkadaşlarınızla paylaşmanız gerekir. Bundan sonra, Sadece Basın ve Konuş düğmesini basılı tutun ve yeşile döndüğünde çizginizi söyleyin. Diğer kişi de aynısını yapmak zorunda.

Burada beklememeniz gereken birkaç şey şifreleme ve gizliliktir. Telsiz iletişimi açıktır ve herhangi biri cihazına tesadüfen aynı kanal numarasını girerse, konuşmalarınızı dinleyebilir.

Bunun dışında, uygulama doğal afet durumlarında sıkışmış veya az nüfuslu dağlarda trekking yapan insanlar için basit bir çözümdür.

androidiçin iki yol indirin , iOS

4. Briar

Bridgey gibi Brair de şebeke dışı mesajlaşma için telefon numarası doğrulaması olmayan başka bir ücretsiz çevrimdışı sohbet uygulamasıdır. Sadece adınızı girmeniz, bir şifre belirlemeniz ve internet veya hücresel bağlantı olmadan kısa mesaj göndermeye hazır olmanız gerekir.

Briar, internet üzerinden mesaj göndermenizi sağlar, ancak gerektiğinde harika bir Bluetooth mesajlaşma uygulaması olarak çalışır. Yeni kişiler eklemek için, bilinmeyen bir kişinin sizinle bağlantı kurma olasılığını ortadan kaldırarak QR kodunu başka bir kişinin cihazında tarayabilirsiniz.

Ayrıca, fiziksel çevrenizde olmayan kişileri eklemek için paylaşılabilir bir bağlantı sağlar. Mesajlaşmaya ek olarak, bu açık kaynaklı uygulama soru sormak için forumlar oluşturmanıza ve uygulamadan çıkmadan blog gönderileri oluşturmanıza olanak tanır.

Android için Briar'ı indirin

5. Rumble

Ücretsiz ve açık kaynaklı uygulama Rumble, topluluklar için tamamen şebeke dışı bir mikro blog uygulaması olarak kendini tanıtıyor. Hükümetin kapanmasını veya internetin izlenmesini önlemek isteyenler için çok faydalı olabilir.

WiFi veya Bluetooth üzerinden bağlantı kurduktan sonra Rumble, kullanıcıların hücresel ağ kullanmadan özgürce sohbet etmelerine ve görüntüleri paylaşmalarına olanak tanır.

Bazı kullanıcılar için tek dezavantajı, uygulamanın bir süredir güncellenmemiş olmasıdır. Yine de, işi verimli bir şekilde yapmayı başarıyor.

Android için Rumble'ı indirin (F-Droid bağlantısı)

6. Serval Mesh

Serval Mesh, internet olmadan kullanabileceğiniz başka bir açık kaynaklı çevrimdışı sohbet uygulamasıdır. Uygulama, yakındaki diğer cihazlarla iletişim kurmak için Bluetooth ve telefonun Wi-Fi'sini kullanır.

Alıcı size ağ ağına bağlandıktan sonra ücretsiz aramalar, ücretsiz mesajlaşma ve dosya paylaşma yapabilirsiniz.

Serval Mesh ile ilgili büyük bir sorun, son üç yıldır Birkaç'ın yeni bir sürümünün piyasaya sürülmemiş olmasıdır. Başka bir deyişle, proje artık geliştiriciler tarafından sürdürülemez. Ancak, çevrimdışı mesajlaşma için kullanmaya devam edebilirsiniz.

Android için Birkaç Mesh İndirin (F-Droid Bağlantısı)

Yani bunlar, Hindistan'daki internet kapatma veya doğal afet sırasında sizi elde edebilecek bazı çevrimdışı mesajlaşma uygulamalarıdır. Ve sadece olumsuzlukları dikkate almayalım, arkadaşlarınızla uzak bir dağda yürüyüş yaparken bu Bluetooth mesajlaşma uygulamalarını ve telsiz uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Yapmanız gereken herhangi bir öneriniz varsa, düşüncelerinizi yorumlara bırakmayı unutmayın.

Sonuç: Çevrimdışı Mesajlaşma Uygulamaları

Çevrimdışı mesajlaşma uygulamaları, internete erişimin olmadığı çok özel senaryolarda yararlı olabilir. Ancak, limiasyonları var. Ek bir güvenlik riski de vardır ve en güvenli seçenek değildir. Çevrimdışı mesajlaşma uygulamaları yalnızca kısa bir aralıkta çalışır ve dünyadaki hiç kimseye mesaj göndermek için güvenilmez.

Bu limiations tarafından iyi iseniz, İki Yönlü veya Meshenger kullanmayı düşünmelisiniz. Açık ara, limiasyonları var, ama ihtiyacınız olduğunda gayet iyi çalışıyorlar.

Sık Sorulan Sorular (SSS)

Çevrimdışı mesajlaşma uygulamaları nasıl çalışır?

İnternete ihtiyaç duymayan mesajlaşma uygulamaları, cihazlar arasında mesaj göndermek ve almak için çoğunlukla Bluetooth ve WiFi Direct teknolojilerini kullanır.

Servis veya WiFi olmadan mesaj at etmenin bir yolu var mı?

Evet, bazı uygulamalar kullanıcıların mesaj gönderip almak için Bluetooth gibi diğer kanallar üzerinden mesajlaşmasına izin verir.

Facebook Messenger internet olmadan nasıl kullanılır?

Facebook Messenger uygulaması, akıllı telefonunuzda varsayılan SMS uygulaması olarak da çalışabilir. Bu nedenle, bir şekilde, internet olmadan metin göndermek / almak için kullanabilirsiniz.