2021 Porsche Taycan Son Derece Uygun Fiyata Getirildi

Alman otomobil üreticisi Porsche, 2021'in ilk ayında ABD pazarı için önemli ölçüde daha düşük bir fiyata en çok satan elektrikli arabası Taycan'ın yeni bir varyantını tanıttı. Porsche Taycan'ın yeni temel versiyonunun fiyatı, federal vergiler ve diğer devlet teşviklerinden önce 79.900 dolardan başlıyor.

Alman otomobil üreticisi Porsche, 2021'in ilk ayında ABD pazarı için önemli ölçüde daha düşük bir fiyata en çok satan elektrikli arabası Taycan'ın yeni bir varyantını tanıttı. Porsche Taycan'ın yeni temel versiyonunun fiyatı, federal vergiler ve diğer devlet teşviklerinden önce 79.900 dolardan başlıyor. Teşviklerden sonra fiyatlar Tesla Model S'ye oldukça yakın olan 72.000 dolar civarında olacak.

Daha önce, premium elektrikli sedan Taycan'ın taban fiyatı 100.000 doların oldukça üzerindeydi. Peki Porsche, lüks elektrikli otomobilini kitleler için uygun fiyatlı hale getirmek için ne yaptı?

Porsche, Taycan'ın Maliyetini 20.000 Dolar Düşürmek İçin Ne Yaptı?

2021 POrsche Taycan yeni varyantı

Eskiden Porsche Taycan 4S, 103.800 dolarlık bir fiyat etiketi ile giriş varyantıydı. Şimdi yeni temel varyantla Taycan 23.900 $ daha ucuz.

Birinci sınıf bir otomobil üreticisi, en iyi elektrikli otomobilinin fiyatı üzerinden bu kadar büyük bir kesinti yapıyorsa, o zaman açık bir şekilde özelliklerde bazı değişiklikler olacaktır.

Porsche'nin Taycan ile yaptığı tam olarak buydu. Yani temelde Porsche Taycan'ı kitleler için uygun fiyatlı yapan önemli bir faktör var.

  • Ön Motor Yok : Porsche Taycan'ın temel modeli ön motora sahip değildir. Bu basitçe, Taycan'ın AWD olan diğer üst düzey varyantlarından farklı olarak, yalnızca bir RWD modeli olacağı anlamına gelir.

Ek olarak, ön motorun çıkarılması toplam ağırlığı neredeyse 200 lbs düşürür.

2021 Porsche Taycan Akü

Temel model, standart olarak 79,2 kWh pil takımı ile donatılmıştır. Bununla birlikte, otomobil üreticisi 93.4 kWh pil kapasiteli daha büyük bir pil paketi (Performance Battery Plus) için bir seçenek de sunuyor.

Bu Performance Battery Plus, 5.780 $ prim ile birlikte gelir. Dolayısıyla Performance Battery Plus'a sahip Porsche Taycan temel modelinin fiyatı 85.680 dolar.

İşte 2021 Porsche Taycan'ın tam özellik sayfası.

2021 Porsche Taycan Hızlı Şarj

Daha yüksek fiyatlı modeller gibi, temel varyant da uyumlu şarj cihazlarında 270 kW'a kadar hızlı şarjı destekler.

Ancak 79,2 kWh pil takımı yalnızca 225 kW'a kadar destekler.

İlginç bir şekilde, otomobil üreticisine göre, her iki pil boyutunun da uygun bir yüksek hızlı DC şarj cihazıyla bağlandığında% 5 ila% 80 arasında şarj olması eşit miktarda zaman (22,5 dakika) alacaktır.

50kW hızlı şarj cihazları kullanarak% 5 ila 80 arasında şarj olması yaklaşık 93 dakika sürer.

Ayrıca, evde 9,3 kW'lık standart şarj cihazlarının kullanılması tamamen şarj olması yaklaşık 10 saat sürecektir.

Farklı Tekerlekler ve Fren Kaliperleri

Porsche Taycan standart olarak 19 inç Taycan Aero jantlar, altı pistonlu ön frenler ve dört pistonlu arka frenlerle donatılmıştır.

Aynı kurulum Porsche Taycan 4S'de de kullanılıyor. Bununla birlikte, farklı varyantlar için farklı fren kaliperi ve tekerlek renkleri kullanılır.

Temel model hakkında konuşursak, siyah kaliperler ve gümüş alaşımlı jantlar varken, 4S kırmızı kaliperler ve parlak siyah telli cilalı alaşım jantlara sahip.

Benzer şekilde, diğer daha yüksek varyantlar daha büyük 20 '' veya 21 '' tekerleklerle birlikte seramik kaplı frenlerle donatılmıştır.

Ön Motorsuz Porsche'nin Elektrikli Menzili

Kullanıcıların herhangi bir elektrikli araç hakkında bilmek isteyeceği en önemli faktörlerden biri menzilidir.

Bir basın açıklamasına göre , daha küçük bir bataryaya sahip Taycan, 267 millik bir WLTP elektrik menzili sağlarken, daha büyük batarya paketi menzili 300 mile (WLTP) çıkarıyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Tesla Model S için engeller yaratmak yeterince iyi mi?

Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümüne bırakın.