2019’da bu Xiaomi akıllı telefonlarından daha fazlasını görmeyeceksiniz.

Xiaomi hayranları, yıllar boyunca bir markanın armatürü olan Mi Note ve Mi Max serisi akıllı telefonlara aşina olacaklar. Ne yazık ki, Çinli şirket bu yıl için bu iki ikonik satırdan yeni cihazlar duyurma niyetinde olmadığını açıkladı.

Xiaomi hayranları, yıllar boyunca bir markanın armatürü olan Mi Note ve Mi Max serisi akıllı telefonlara aşina olacaklar. Ne yazık ki, Çinli şirket bu yıl için bu iki ikonik satırdan yeni cihazlar duyurma niyetinde olmadığını açıkladı. Xiaomi'nin CEO'su Lei Jun, Weibo'ya yaptığı açıklamada, şirketinin bu yıl Mi Note ve Mi Max aralığında yeni cihazların gelmesi için bir planı olmadığını söyledi. CEO, tüm dikkatin, elbette Redmi markasını unutamadan Mi Mi ürünlerine, Mi Mix ürün serisine ve yeni Mi CC ürünlerine odaklandığını doğruladı.

Mi Max 3, Çin markasının en popüler akıllı telefonlarından biriydi

Mi Note serisi, amiral gemisi cihazların bir ailesi olarak doğdu, Mi Note, Mi Note Pro ve Mi Note 2 ile. Ancak, dizi, Snapdragon 660 yonga seti sunan Mi Note 3 ile 2017'de bir sıra aldı. Bu arada, Mi Max çizgisi her zaman sıkı bütçelere ve dev ekranlara odaklandı. Bu serideki son cihaz, Mi Max 3, hatta tam 6,9 inç uzattı.

Bu haber, özellikle Çin'de, Mi Max'in rekabetçi fiyatlardan daha büyük bir ekrana sahip harika akıllı telefonlar sunması için çok fazla hayal kırıklığı yarattı. Bununla birlikte, Lei Jun bu yıl yeni modeller görmeyeceğimizi doğruladı, ancak Xiaomi'nin 2020'de fikrini değiştirmeyeceği kesin değil.